More

  1.002 TOKİ KONUT İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesinin ardından yıllar sonra şehirde TOKİ aracılığıyla inşa edilen sosyal konutlarda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

  Şehirde en son 2009 yılında inşa edilen TOKİ konutlarının ardından emekli ve dar gelirlilere yönelik sosyal konut için hiçbir adım atılmamıştı. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, göreve geldikten sonra seçim öncesinde verdiği ‘TOKİ veya BELMAŞ aracılığıyla sosyal konutlar inşa edeceğiz’ sözünü yerine getirmek için harekete geçmiş ve emekli ile emekli ve dar gelirlilerin ev sahibi olabilmeleri için yer arayışları başlamıştı Süleyman Demirel Botanik Parkının arka kısmında bulunan bölgede 1.002 konutun yapılması için yer belirlenmesinin akabinde de kura çekimi gerçekleştirilerek, 1.002 konutun inşaat süreci başlamıştı.

  Yüklenici firmanın konutları tamamlamak için hummalı çalışması sürüyor. 21 bloktan oluşan 1.002 konut projesinde 287 adet 3+1 ve 715 adette 2+1 daire inşa ediliyor. Projede 967 araçlık da otopark alanı bulunuyor. Alanda ayrıca bir adet sosyal tesis ve cami de yer alıyor. 2023 yılında tamamlanması planlanan konutlarda binaların bir kısmında kaba inşaatlarının tamamlanmasının ardından dış cephe mantolama ve boyama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Diğer binalar da hızla yükselmeye devam ediyor.

  Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında şehir merkezine 350 konut yapılacağı açıklanmıştı. Bu konutlarla ilgili süreç devam ederken, yeni TOKİ konutları için de çalışmalar sürüyor.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  Gündemdekiler...

  İZMİR SU ALTINDA: TAHLİYE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  İzmir'de yoğun yağış ve fırtınayla deniz taştı, yollar sular altında kaldı. Apartman, iş yeri...

  YURTDIŞINDAN GELEN TELEFONLARIN KAYIT ÜCRETLERİNE ZAM GELİYOR

  Yeni yılda uygulanacak yeniden değerleme oranı belli oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel...

  KEMİK YENİLENMESİNİ HIZLANDIRAN BİYOMATERYAL GELİŞTİRİLDİ

  Araştırmacılar, kemik dokusunun yenilenmesini hızlandıran yeni bir biyomateryal geliştirdi. Buluş, gelecekte kemik ve diş...