More

  201 CADDENİN KALDIRIMLARI BEGONİT TAŞLARLA KAPLANIYOR

  Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde, sokak ve meydanları renkli begonit taşlarla süslemeye devam ediyor. Fatih Mahallesi 201 Caddedeki kaldırımlarda belediyenin kendi üretimi olan begonit taşlarla kaplanıyor.

  Isparta Belediyesi, bir yandan şehrin farklı noktalarında asfalt çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan meydan düzenleme ve kaldırım yenileme çalışmalarına devam ediyor. Yapılan çalışmalarda Doğaltaş ve Beton Elemanları Tesislerinde üretilen begonit taşlar kentin farklı noktalarında kaldırımları süslüyor. Bugüne yapılan kaldırım yenileme çalışmalarında şehir merkezi başta olmak üzere birçok cadde, sokak, meydan ve mahallede kaldırımlar renkli begonit taşlarla kaplandı. Çalışmalar son olarak Fatih Mahallesi’nde Adliye binası ile Otogar arasında bulunan Toptancılar Caddesi olarak da bilinen 201 Cadde de devam ediyor.

  Vatandaşların yoğun olarak kullandığı bu bölgedeki kaldırımlarda kilit taşları yıllar içerisinde yıpranmış ve deforme olmuştu. Fen İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalarda Adliye önünden Otogar istikametine geliş yönündeki kaldırımlarda kilit taşları sökülüyor. Kaldırımlarda gerekli düzenleme çalışmaları yapıldıktan sonra renkli begonit taşlar döşeniyor. Bu istikamette çalışmaların tamamlanmasının ardından Otogardan Adliye binası önüne giden güzergahtaki kaldırımlarda da kilit taşları sökülecek ve yerine renkli begonit taşlar döşenecek. Çalışmaların tamamlanmasının ardından birçok cadde, sokak, mahalle ve meydanda olduğu gibi 201 Caddedeki kaldırımlarda hem daha düzenli hem de kent estetiğine uyumlu hale getirilecek.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...