More

  BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN, “1,5 MİLYAR LİRALIK BİR YATIRIMI HAYATA GEÇİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in seçim döneminde vaat ettiği vizyon projesi Ispartaray’da ön fizibilite çalışmaları tamamlandı. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Başdeğirmen, “1,5 milyar liralık bir yatırımı hayata geçirmeye çalışıyoruz. Amacımız dönemimiz içerisinde bu projeyi önemli bir seviyeye getirmek.  Biz başladığımız işleri hiçbir zaman yarım bırakmadık” dedi. 

  Seçim döneminin en çok konuşulan projesiydi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in vizyon projesi Ispartaray’da fizibilite çalışmaları tamamlandı. 

  10 bin 250 metre uzunluğundaki Ispartaray projesi 2 hattan oluşuyor. İlk güzergahtaki proje Isparta Garından başlıyor ve Üniversite-KYK yurtlarına kadar devam ediyor. Hatta 6 istasyon bulunuyor. Diğer hat ise Gar-Havalimanı olarak planlandı. Isparta’nın ulaşım sorununun çözümüne büyük katkı sağlayacak olan projeye ilişkin Başkan Başdeğirmen önemli açıklamalarda bulundu. 

  Proje için 50’lik yol açacaklarını ancak açılacak yolun büyük ova kapsamında olduğunu söyleyen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Isparta rayı biz tabii ki seçim öncesinden vaat etmiştik. Demiryolu şu andaki kullandığımız gardan KYK yurduna kadar. O Kyk yurduna kadar gidecek o ana hattaki 50 metrelik yolumuzu mesela burası yirmilik yol. Bunun 2 buçuk misli daha büyük yol yapacağız. Yani açıyoruz. Ancak orası tarım arazisi yani büyük ova damgası vurulan bir alan olduğu için orada izin almakta biraz zorlandık. Çünkü tarım arazisini devletimiz başka yerlerde kullanılmasını istemiyor. Ama mantıklı bir şekilde bu yolun ihtiyacını anlatınca biz buranın iznini aldık. İzni aldıktan sonra Devlet Demiryolları beşinci kez buraya geldiler. Beşinci kez geldiler. Daha önce zemin etütlerinin yaptılar, plan projeleri yaptılar. Nereden geçilecek? Buradaki hemzemin geçitleri üzerinden veya altından köprüleri nasıl yapacağız? Bizim yapmış olduğumuz bir proje vardı, onu aldılar. Ona entegre ederek yeni 1 proje hazırlıyorlar. ” dedi. 

  Başkan Başdeğirmen: Proje 1,5 milyar liralık bir yatırım 

  Ispartaray projesinin maliyetinin 1,5 milyar lira olduğuna dikkat çeken Başkan Başdeğirmen, “Bu yatırım 1 buçuk milyar liralık bir yatırım. Böyle kolay bir yatırım değil. Hani birdenbire de bunu ortaya koyabilmesi mümkün değil. Çünkü bunun fizibiliteler çok uzun süren şeyler. Daha 3 buçuk sene olmuş. Yani bu görevimizi yapalı 3 senedir kaldı 1 buçuk yıl. Bu yıl 1 buçuk yıl içerisinde biz bunu nereye kadar götürebiliriz. Bizim için önemli olan o. Biz bunu başlatıp devam ettirmek. Yani başlamış işleri hiç yarım bıraktık mı? Başlamış işlere hiç ket vurduk mu? Kim yaptıysa kim başladıysa hepsine teşekkür ettik. Allah razı olsun bundan önce de bir memleketimize hizmet eden bütün başkanlarımıza ve yetkililerimize teşekkür ettik. Ama şimdi biz bunları yaparken biz de mutluyuz. Yani kadınlarımızla, erkeklerimiz ile gencimizle, yaşlılarımızla, engellimizle, tüm bireylerimiz ile içli dışlıyız. Her şeyiyle onların yanındayız. Onlara her şeyi yapmak için elimizden gelen yapılması gereken her şeyi yapıyoruz.” diye konuştu. 

  Son Haberler

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...

  Gündemdekiler...

  YUSUF ZİYA GÜNAYDIN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

  Yerel seçimler öncesinde Belediye Başkan Aday Adaylığı için Genel Merkeze giderek başvurusunu yaptı. Yusuf Ziya Günaydın...

  MERKEZ BANKASI’NDAN ‘FAST’ KARARI

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bankaların hafta içi saat 16.00 sonrası ve hafta sonu yapılan...

  YENİ OTOGAR ALANINDA ASFALTLAMA YAPILIYOR

  Isparta Belediyesi tarafından Çünür Mahallesi’nde inşaat çalışmalarında son aşamaya gelinen yeni otogar alanında asfalt...