More

  ‘’CUMHURİYET, TÜRK MİLLETİNE BIRAKILMIŞ EN BÜYÜK MİRAS VE VAZGEÇİLMEZ BİR DEĞERDİR”

  Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. 

  Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş, Cumhuriyetimizin  99. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

  Baş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, 29 Ekim’in Türk milletinin şanlı tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti. IGC Başkan Mustafa Baş,  mesajındaşu görüşlere yer verdi:

  “Bundan tam 99 yıl önce İstiklal Savaşımızı zafere taşıyarak, cumhuriyetimize can veren ruh bugün de dimdik ayaktadır. 29 Ekim Türk milletinin şanlı tarihinde çok önemli bir dönüm noktasıdır. Kahramanlıklarla dolu milletimizin şanlı tarihi, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlandırılmıştır. Türk Milletinin bağımsızlığından ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceği, çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığı Cumhuriyetin kurulması ile anlam bulmuştur. Cumhuriyet; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde bugünlere ulaşmış, milletimizin üstün fazilet ve fedakârlıklarıyla temellenmiş ve güçlenmiştir.

  Adım adım büyüyen kurtuluş azmi, kademe kademegüçlenen diriliş aşkı hiç kuşku yok ki Türkiye Cumhuriyeti’nin duvarlarını örmüş, emperyalizmin tüm tuzaklarını bozmuştur.

  Elbette Türkiye Cumhuriyeti haklı bir davanın, zulme boyun eğmeyen milliyetçi bir şuurun ilelebet payidar kalacak bir mirası, her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanetidir.
  Cumhuriyetimizin her alanda gelişmesi ve geçmişten bu yana gelen bütün değerleriyle ilelebet var olması ortak sorumluluğumuzdur. Görevimiz; cumhuriyete olan sorumluluğumuza yakışır şekilde, yorulmadan çalışmaktır. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik eder, Cumhuriyetimizin kuruluşuna önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları ile bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...