More

  ESNAF CUMA GÜNÜ YENİ YERİNDE HİZMETE BAŞLAYACAK

  Isparta Belediyesi tarafından sürdürülen Tarihi Üzüm Çarşısının 2. etap restorasyonunda 2 adada bulunan 24 işyerinde çalışmalar tamamlandı. Esnaf Cuma günü yeni işyerlerine taşınmış olacak. Bölgedeki kaldırım düzenlemeleri de bitirilecek. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnafı ziyaret ederek, ‘hayırlı işler’ dileklerinde bulundu ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

  Isparta Belediyesi tarafından 16’sı tescili 110 dükkanın bulunduğu Tarihi Üzüm Çarşısı’nın ilk adası olan ve 4’ü tescilli toplam 11 dükkanın bulunduğu bölümdeki restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından diğer 2 adada başlatılan 24 işyerinin de restoresi bitirildi. İşyerlerinin restorasyon süreçlerinde dükkanların cam, doğrama ve kapıları söküldü, sokak üzerlerindeki çelik çatılar kaldırıldı. 2 bloğun kiremit ahşap çatıları ile çürümüş döşemeleri sökülürken, sökülen döşemelerin yerine yenileri yapıldı. Dükkanların çatıları ve dış cephelerde sıva söküm işlemleri de gerçekleştirildi, çatılar ile dış cepheler projeye uygun olarak yeniden yapıldı. 

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Tarihi Üzüm Çarşısı esnafını ve valilik binası arkasında geçici olarak dükkanlarda hizmet veren esnafları ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, Tarihi Üzüm Çarşısı bölgesindeki kaldırım ve yer döşeme çalışmalarına başlanacağını belirtirken, valilik arkasında bulunan esnafın dükkanlarına cuma gününe kadar taşınabileceğini söyledi. 

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Tarihi Üzüm Çarşısının daha önce tamamlanan birinci adasındaki esnafı ziyaret ederek, ‘hayırlı işler’ dileklerini iletirken esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Diğer iki adadaki restorasyon çalışmalarının da tamamlandığını aktaran Başkan Başdeğirmen, çarsıdaki kaldırım taşlarının da değiştirilmesine başlanacağını dile getirdi. Yer döşeme çalışmalarının da çok kısa bir sürede bitirilerek, çarşının çok daha güzel bir görünüme kavuşacağını söyledi. 

  Valilik arkasında restorasyon süresince kendilerine belediye tarafından tahsis edilen 2 adadaki 24 işyerinin sahiplerini de ziyaret eden Başkan Başdeğirmen, “Çalışmaları tamamladık. Cuma gününe kadar sizlerden dükkanlarınıza taşınmanızı rica ediyoruz. Sizlerin taşınmasıyla birlikte diğer ön caddede kalan ve restorasyonuna başlayacağımız adadaki esnafımızı buraya alalım. Restorasyonu tamamlanan işyerlerimizin önlerindeki kaldırımları da değiştiriyoruz” dedi. 

  Esnaflarda dükkanlarının restorasyon sonrası çok güzel bir görünüme kavuştuğunu belirtirken yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler. 

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  Gündemdekiler...

  İYİ PARTİ VE CHP ISPARTA’DA İŞBİRLİĞİ YAPACAK MI?

  31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde partiler bir tarafta adaylarını belirlemeye...

  ÜMİT ÖZDAĞ, KEMAL KILIÇDAROĞLU’YLA YAPILAN GİZLİ PROTOKOLÜ PAYLAŞTI

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce CHP 7. Genel Başkanı Kemal...

  YENİ OTOGAR ALANINDA ASFALTLAMA YAPILIYOR

  Isparta Belediyesi tarafından Çünür Mahallesi’nde inşaat çalışmalarında son aşamaya gelinen yeni otogar alanında asfalt...