More

  GÜL ÜRETİCİSİNE ÖDEMELER YAPILIYOR

  Geçtiğimiz hafta Gülçiçeği kilogram bedelini 22 lira olarak açıklayan ve üreticilere bayram sevinci yaşatan Gülbirlik yönetimi Gülçiçeği paralarını ödemeye başladı. Üreticilere hem paraları ödeniyor hem de Rosense ürünlerinden oluşan hediye paketi takdim ediliyor.

  Kısa adı GÜLBİRLİK olan Gül, Gülyağı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği yaklaşan kış öncesi gül paralarını ödeyerek üreticilerinin yüzünü güldürüyor.

  BU YIL GÜLÇİÇEĞİ KİLOGRAM BEDELİ BEKLENTİLERİN ÇOK ÜSTÜNDE BELİRLENMİŞTİ

  Gülbirlik Yönetim Kurulu geçtiğimiz hafta açıkladığı ve bu zamana kadarki en yüksek oranda fiyat olarak kabul edilen Gülçiçeği kilogram bedelini 22 lira olarak belirlemişti. Başta üreticiler olmak üzere her kesimden olumlu tepkiler alan ve binlerce gül üreticisine adeta bayram sevinci yaşatan Gülbirlik bugünden itibaren de Gülçiçeği bedellerini nakit olarak ödemeye başladı.

  ÖDEMELER KOOPERATİFLER KANALIYLA 40 ALIM MERKEZİNDE YAPILIYOR

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, ödemelerin Birliğe bağlı 6 Kooperatif kanalıyla 40 alım merkezinde nakit olarak gerçekleştirildiğini belirterek, “Ödemelerimizi kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz. Geçtiğimiz yılların aksine bu yıl ilk kez gül üreticilerine Gülçiçeği alım kampanyasının ortasında ve sonunda olmak üzere belirlenen kilogram fiyatı üzerinden üreticilerin topladıkları gül miktarına göre iki kez ödeme yapmıştık. Kampanya döneminde üreticilerimize kilogram başına 10 lira avans ödemede bulunmuştuk. Şimdi geçen hafta Gülçiçeği fiyatımızı 22 lira olarak tespit ettik ve bu durum karşısında üreticilerimize kilogram başına 12 lira daha ödeme yapmış oluyoruz. Böylece belirlenen taban fiyat üzerinden üreticilerimizin gül paralarının tamamını ödemiş olacağız. Yani toplamda üreticilerimize bu yıl Gülçiçeği kilogram başına 22 lira ödemiş oluyoruz” dedi.

  ÜRETİCİLERE AYRICA ROSENSE ÜRÜNLERİ DE HEDİYE EDİLİYOR

  Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik,  Birliğe bağlı 6 Kooperatif kanalıyla 40 alım merkezinde gerçekleştirilen gülçiçeği paralarının ödemeleri sırasında her üreticiye Rosense ürünlerinden oluşan hediye paketi dağıttıklarını da ifade ederek, “Böylece üreticilerimize gül ürünlerinden oluşan hediyeler takdim ediyoruz. Çünkü biz bu ürünleri üreticimizin bize verdiği güllerden elde ediyoruz. O nedenle üreticilerimize bu ürünler feda olsun, biz bu uygulamamızı yılda iki kez yapıyoruz. Birincisi genel kurullarda üreticimize aynı şekilde gül ürünlerinden oluşan hediye paketi dağıtıyoruz aynı şekilde benzer uygulamayı gülçiçeği bedellerinin ödenmesi sırasında da tekrarlıyoruz” dedi.

  BİZ ÜRETİCİMİZİN İYİ GÜNÜNDE DE KÖTÜ GÜNÜNDE DE HEP YANLARINDA OLDUK

  Bu arada Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, her yıl olduğu gibi bu yıl da gülçiçeği taban fiyatının verilebilecek en yüksek seviyede belirlendiğini ifade ederek, kendilerine güvenen üreticileri mahçup  etmediklerini belirterek, “Biz biliyorsunuz Gülçiçeği bedelini kampanyamız bittikten sonra kazancımıza bakıp ona göre bir fiyat tespit ediyoruz. Bu geçmişte de böyle oldu, bugün de böyle olacak yarın da öyle olacak. Ama şunu özellikle belirtmek istiyorum bu zamana kadar üreticilerimizi bu konuda mağdur etmedik, bunun en güzel örneğini de geçtiğimiz hafta açıkladığımız 22 liralık fiyatla herkese göstermiş olduk. Piyasanın en yüksek rakamını verdik. Çünkü üreticilerimiz sabahın erken saatinde uykularından fedakarlık edip gül bahçelerine geliyorlar, emek veriyorlar, gül bahçelerine masraf yapıyorlar bunları görmemezlikten gelemezdik,  Üreticilerimizin alın terini en yüksek seviyede vermenin çabası içerisinde olduk ve öyle de yaptık.  Üreticilerimize bundan sonra da geçmişte olduğu gibi en iyisini yapmaya gayret edeceğiz, Allah utandırmasın” dedi.

  ALLAH GÜLBİRLİK YÖNETİMİNDEN RAZI OLSUN

  Öte yandan Gülbirlik Yönetiminin bu yılki gülçiçeği kilogram bedelini 22 lira olarak açıklaması ve ardından da paraları ödenemeye başlamasıyla birlikte bayram sevinci yaşayan gül üreticilerinden Gülbirlik’e teşekkür yağıyor. Gülbirlik Yönetiminin bu yılki belirlediği rakamı çok iyi fiyat olarak değerlendiren üreticiler, “İşin doğrusunu söylemek gerekirse bizim beklentimiz bu rakamın altındaydı, ama Allah razı olsun Gülbirlik Yönetimi beklentilerin üzerinde fiyat tespit ederek bizleri son derece sevindirdi, Allah da onları sevindirsin. Biz her zaman olduğu gibi Gülbirlik Yönetiminden çok memnunuz, bizim haklarımızı sonuna kadar koruyup alın terimizin karşılığını fazlasıyla veriyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...