More

  GÜLCÜ MEYDANLIĞINA RENKLİ BASKILI ASFALT YAPILIYOR

  Isparta Belediyesi’nin Gülcü Mahallesinde yaklaşık 2 bin 500 metrekare meydanlık alanda başlattığı çevre düzenlemesi renkli baskılı asfalt çalışmasıyla devam ediyor. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, cuma namazının ardından meydandaki çalışmaları yerinde inceledi. Vatandaşlar meydan düzenlemesinden dolayı Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ederken, Gülcü Mahallesi Muhtarı Hüseyin Eroğlu, “Mahallemizin meydanlığında ilk kez böyle bir çalışma yapılıyor. Bu hizmeti takdir etmek lazım” dedi.

  Isparta Belediyesi, meydanlıklarda çevre düzenlemelerini sürdürüyor. Bugüne kadar Kaymakkapı Meydanı, Matbaalar Çarşısı ve Ulu Cami Çevre düzenlemeleri tamamlanırken, eş zamanlı olarak Anadolu Mahallesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Üçler Parkı ve Meydanı ile Gülcü Mahallesi Meydanlığında çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

  Gülcü Mahallesi’nde 2 bin 500 metrekare alana sahip meydanlıkta daha önce yıpranan, deforme olan kilit taşlar sökülürken, birinci kat asfalt çalışması yapılmıştı. Meydanlığın orta kısmında bulunan Müftüzade Gülcü İsmail Efendi’nin anıtı da mezarlığın önüne alındı. Şimdi de Gülcü Meydanlığında ikinci etap olarak renkli baskılı asfalt çalışmaları yapılıyor. Fen İşleri Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalarda ilk olarak baskılı asfalt çalışması gerçekleştirilirken, bu çalışmanın ardından renklendirme yapılacak. Ayrıca meydanlık alanında da Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yenilemeler yapılıyor.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, cuma namazını Gülcü Meydanlık Camiinde kıldıktan sonra vatandaşlarla sohbet etti, taleplerini dinledi. Baskılı asfalt çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Başdeğirmen, çalışanlara kolaylıklar dilerken, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Vatandaşlar meydan düzenlemesinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti.

  Gülcü Mahallesi Muhtarı Hüseyin Eroğlu da mahallesinin meydanlığında ilk kez böyle bir hizmet yapıldığını belirterek, “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu hizmeti takdir etmek lazım” dedi.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yapılan çalışmalarla ilgili mahalle sakinlerine bilgi verdi. Gülcü Meydanlığını yenilediklerine değinen Başkan Başdeğirmen, “Hem meydanlığımızı hem de yoldaki asfaltımızı yeniliyoruz. Daha önce de mezarlık duvarını yenilemiştik. Az ileride harabe yapılar var onları kaldırarak çirkin görüntüyü bitirelim. Bir de meydanlığa bakan evlerin hepsinin dış cephelerini belediye olarak boyayalım. Bu şekilde meydanlığımızın havasını değiştirelim” ifadelerinde bulundu.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...

  Gündemdekiler...

  EĞİRDİR BELEDİYESİ DEPOSUNA ELMA KOYANLAR TEDİRGİN

  Eğirdir Belediyesine ait Soğukhava Deposunun, geçtiğimiz Çarşamba günü elektriklerinin kesilmesi, soğukhava deposuna elma koyan...

  ISPARTA’DA SAVAŞ KARŞITI SLOGANLAR ASILDI

  Burak Derneği, İsrail’in Filistin zulmüne dikkat çekmek amacıyla Isparta’da Mimar Sinan Caddesinde savaş karşıtı...

  ISPARTA TİCARET BORSASI’NDAN ELMA VE KİRAZ İHRACATI İÇİN TOPLANTI

  Isparta Ticaret Borsası (ITB) tarafından düzenlenen bir toplantı, elma ve kiraz ihracatının geliştirilmesi amacıyla...