More

  HAVVA TEYZEYE EV YAPTIRILIYOR

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, kardeşiyle birlikte yaşayan ancak artık merdiven çıkmakta zorluk çeken ortopedik engelli Havva Kara’ya rahatlıkla girip çıkabileceği ve hayatını rahat bir şekilde sürdürebileceği bir ev yaptırıyor. 3 yaşından beri engelli olduğunu ve 3 yıl önce geçirdiği felçten sonra da merdiven çıkmakta zorlandığını ifade eden Kara, “Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Benim rahatça yaşamam için ev yaptırıyor” dedi.

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesinin ardından engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için birçok çalışma yapıldı, yapılmaya da devam ediliyor. Talepler doğrultusunda evine girerken zorlanan engelli vatandaşların evlerinin önlerine rampalar yapılırken, evlerinin içerisinde de hayatlarını kolaylaştırıcı düzenlemeler gerçekleştiriliyor. Bu anlamda bugüne kadar birçok engelli vatandaşın evinde tadilat çalışmaları gerçekleştirildi.

  Vatan Mahallesinde ikamet eden 60 yaşındaki Havva Kara, 3 yaşından beri ortopedik engelli olarak hayatını sürdürüyor. Kardeşinin yanında yaşayan Kara, 3 yıl önce felç geçirdi. Bu durum Havva Kara’nın hayatını daha da zorlaştırdı. Evine giriş çıkışlarda oldukça zorlanmaya başlayan Havva Kara, yaşadığı zorlukları Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e anlattı. Başkan Başdeğirmen, Havva Kara’nın hayatını kolaylaştırmak için yeni ev yapılması talimatını verdi. Havva Kara’nın kardeşinin evinin yanında ev yapımı için çalışmalar başladı. Kara’nın rahatça girip çıkabileceği ve günlük hayatta her türlü ihtiyacını rahat bir şekilde görebileceği evin inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

  Evinin tamamlanmasını büyük bir heyecanla bekleyen Havva Kara, yıllardır kardeşi Yaşar Kara’nın yanında yaşadığını, 3 yıl önce geçirdiği felçten sonra merdivenlerden çıkmakta zorlandığını söyledi. Durumunu Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e anlattığını ifade eden Kara, “Başkanımız talebimizi olumlu karşıladı, bizi kırmadı. Başkanımızdan Allah razı olsun. Evime artık engelli aracımla girebileceğim. Evimin içerisi de bana uygun yapılıyor. Kendi lavabom ve mutfağım olacak. Bulaşıklarımı da artık kendim yıkayabileceğim. Bu duruma çok seviniyorum, çok mutluyum. Belediye Başkanımıza ve eşi Şadiye Hanıma teşekkür ederim, Allah razı olsun” diye konuştu.

  Havva Kara’nın kardeşi Yaşar Kara da kardeşiyle 57 yıldır hiç ayrılmadıklarını ve beraber yaşadıklarını belirtti. Kara, “Kardeşim kolundan felç geçirdiği için merdivenden çıkamaz oldu. Başkanımızdan rica etmiş, kendisinden Allah razı olsun evi yapıyorlar. Başkanımız bizi  kırmadı çok teşekkür ederiz” dedi.

  Son Haberler

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...