More

  ISPARTA’DA HAFIZLIK İCAZET MERASİMİ YAPILDI

  Isparta Deregümü Kız Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayıp mezun olan 34 öğrenci için hafızlık icazet töreni düzenlendi.

  1994 yılında Deregümülü Hayırsever Hacı Mehmet Uzun’un gayretleriyle eğitim hayatına başlayan Deregümü Kız Kur’an Kursu, günümüze kadar yüzlerce hafız hanım yetiştirdi. Deregümü Kız Kur’an Kursu’nda okuyan öğrencilerden bazıları Kuran-ı Kerim’i güzel okuma ve hâfızlık yarışmalarında il ve bölge birincilikleri elde ederken, ulusal yarışmalarda da başarılar elde ederek Kur’an eğitim ve öğretiminde iddiasını ispat etmeye devam ediyor. Isparta’da eğitim alan ve Türkiye’nin farklı yerlerinde görev alan hafızlara 34 isim daha katıldı.

  Meydan AVM Belediye Kültür Merkezi’nde hanımlara özel düzenlenen törene icazet alan öğrencilerin aileleriyle çok sayıda davetli katıldı.

  Programa konuk olarak katılan Ayasoyfa Camii Baş İmam Hatibi Ferruh Muştuer okuduğu Kur’an tilavetiyle katılımcıları mest etti. SDÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Abdullah Ertuç’un okuduğu birbirinden özel ilahiler programa renk kattı.

  Hafızlık icazet töreninin gerçekleşmesinden dolayı yaşadığı mutluluğu ifade eden ömrünü iman ve Kur’an hizmetine adamış, yüzlerce gencin hâfize olmasına, binlerce kızın da Kur’an eğitimine vesile olan Deregümü Kız Kur’an Kursu Dernek Başkanı Hacı Mehmet Uzun yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Kuranı Kerim’i baştan sona okuyan ve her satırını ilmek ilmek anlayan ve bugün kendileri için bir bayram niteliğinde olan mezuniyet merasimi oluşturulan sevgili hafize öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Törene katılan herkese teşekkür ederim. 34 kız yavrumuzu daha Kur’an yolunda hizmet ordusuna kattık. Cenabı Allah yollarını açık etsin. İnşallah milletimize güzel hizmetler sunacaklardır.

  Kursumuz devletimizin ve vatandaşlarımızın katkılarıyla din ve Kur’an eğitimine devam etmektedir. Bu kapsamda Isparta halkının yardımları bizim için çok önemlidir. Bu güne kadar destek veren herkesten Allah razı olsun.”

  Unutulmaz duygu dolu anların yaşandığı program sonunda öğrencilere hafızlık tacı giydirilerek icazet belgeleri verildi.

  Son Haberler

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...