More

  ISPARTA’YA TAM DONANIMLI
  HASTANE KURULUYOR

  Isparta Belediyesi, hayvanların bakım, tedavi, rehabilitasyon ve kısırlaştırılması çalışmalarını daha iyi yapabilmek amacıyla donanımlı Hayvan Hastanesi kuruyor. Hayvan Hastanesi’ndeki inşaat çalışmaları sona yaklaşırken, Hayvan Barınağının daha modern hale getirilmesi için ilave alanlardaki işlemler de devam ediyor.

  Isparta Belediyesi, can dostlarımız sokak hayvanlarının bakım ve diğer ihtiyaçları konusunda önemli çalışmalar yapıyor. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatıyla 23 bin metrekare alana sahip olan Hayvan Barınağı daha modern bir hale getirilirken, alan 15 bin metrekare ilave ile 38 bin metrekareye çıkarıldı. Yeni ilave edilen 15 bin metrekarelik alana 8 adet açık padok ilavesi yapılarak, bin hayvan kapasiteli hale getirilecek.

  Şehirde Hayvan Hastanesi olmaması nedeniyle kaza gibi durumlarda yaralanan hayvanlar çevre illere gönderiliyordu. Bu konudaki eksikliğin giderilmesi için Isparta Belediyesi tarafından Hayvan Barınağı yerleşkesinin içerisinde 300 metrekarelik alana 2 ameliyathane, yoğun bakım ünitesi, röntgen odası ve muayene odaları ile diğer ihtiyaçların karşılanabileceği donanımlı bir Hayvan Hastanesi inşa ediliyor. Hayvan Hastanesi’nin kaba inşaatı tamamlanırken, çatı kaplama, mantolama ve dış cephe sıva ile iç kısımda elektrik tesisatları döşeme çalışmaları sürüyor. 

  15 bin metrekarelik alan içerisinde oluşturulacak açık padoklar ilavesi için de panel çit imalatı tamamlandı. Bu bölgede kilit taşı ve bordür çalışmaları ise devam ediyor. Ayrıca Hayvan Barınağı içerisine Köpek Geçici Bakımevi inşa edilecek. İnşaat için hafriyat alımları yapılıyor.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...

  Gündemdekiler...

  DAVRAZ DAĞI BEYAZ ÖRTÜYLE KAPLANDI

  Isparta Davraz Dağının zirvesi, beyaz örtü ile kaplandı. Zirveye yağan karın oluşturduğu görüntü, görenleri...

  İYİ PARTİ’DEN CHP’YE RET

  İyi Parti Genel İdare Kurulu'nda CHP ile seçim iş birliğine "Hayır" kararı çıktı, 14'e karşılık 35...

  DİKKAT! ISPARTA’DA ELEKTRİK KESİLECEK

  Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi 7 Aralık tarihinde 4 bölgede çalışma sebebiyle elektriklerin kesileceğini...