More

  KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELEDE BÜYÜK OPERASYON

  ISPARTA’DA Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kaçak ve sahte alkol, elektronik sigara, tarihi eser, Tüfek, tabanca ele geçirildi. Operasyonlarla ilgili 25 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.  

  Huzurun, sakinliğin ve güvenin şehri olan Isparta’da halkın huzurunun bozulmaması için emniyet güçleri 7/24 görevine devam ediyor. Bu kapsamda ateşli, ateşsiz silahlar kesici ve delici aletler, sağlıksız ve kaçak olarak üretimi yapılan, zaman zaman zehirlenmelere hatta ölümlere dahi yol açabilen sahte alkol ürünleri ve vergi kaybına yol açan diğer kaçak emtiaların vb. illegal tüm ürünlerin satış, temin ve üretiminin engellenmesi kapsamında Isparta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 12.09.2022-12.10.2022 tarihleri arasında operasyonel faaliyetler gerçekleştirildi.

  Operasyonlarda -4  Tabanca, 4  Tüfek, 66 Fişek, 13 Silah Parçaları, 3  Tarihi Eser Niteliğinde Obje, 97 Şişe Kaçak/Sahte Alkol, 92 Bandrol, 121 Litre Etil Alkol, 12 Litre Kaçak Alkol, 120 Alkol Aroma Kiti, 377 (sustalı, kelebek tarzı) Adet Bıçak, 54 Muşta Olarak Tabir Edilen Delici Kesici Alet, 1058 Kaçak Emtia, 6323 Elektronik Sigara Parçaları, 844 Elektronik Sigara Kiti, 19 Elektronik Sigara, 1750 Kg Kaçak/Faturasız Gübre, 8 Gümrük Kaçağı Cep Telefonu, 6 Cep Telefonu Aksesuarı, 2 Adet Akıllı Saat ele geçirildi. Ele geçen suç unsuru ürünlere el konularak konu ile ilişkili 5607 SKM-6136 SKM-2863 SKM suçları kapsamında 25 şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapıldı.

  Yapılan açıklamada ise; “Değerli hemşehrilerimizin 112 Acil Çağrı Merkezi hattına ve 505 318 32 44 numaralı WhatsApp ve BİP iletişim kanalımıza gösterdikleri ilgiye teşekkür ediyoruz. Sizlerden gelen her türlü talep ve bilginin bizler için değerli olduğunun ve titizlikle takip edileceğinin bilinmesi hususunu bilgilerinize sunuyoruz” denildi.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...