More

  KAYMAKAM ADEM ÇELİK “DÜNYA KADIN ÇİFTÇİLER GÜNÜ” ‘NDE EĞİRDİR’Lİ KADIN ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU

  Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ve eşi Ayşe Çelik, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü dolayısıyla Eğirdirli kadın çiftçilerle bahçede bir araya geldi.

  Kaymakam Adem Çelik,Eğirdir’in Balkırı Köyünde ikamet eden ve yaklaşık olarak 3 yıldır çeşitli meyveleri (Elma, Erik, Kayısı, Vişne, Kiraz, Cennet Elması vd.) doğal olarak kurutup, halkımızın tüketimine sunan genç girişimci Hilal Çevik’i ve elma bahçesinde hasat yapan diğer kadın çiftçileri ziyaret etti.

  Kadınların sadece tarlalarda veya arazide değil hayatın her alanında yer aldığını söyleyen Kaymakam Çelik, “Dünya Kadın Çiftçiler Günü kapsamında emeği ve alın teriyle bereketli Anadolu topraklarını, ülkemizin en büyük servetine dönüştüren emekçi kadınlarımızla buluştuk. Yediğimiz her ekmekte, içtiğimiz her çorbada emeği ve alın teri olan, tarımsal üretimde de önemli bir konuma sahip çiftçi kadınlarımızın ürettiği katma değeri ekonomimize yansıtacak her projeyi destekleyeceğiz.” dedi.

  Elma hasadı yapan çiftçilere yardım eden Kaymakam Çelik, onlarla birlikte öğle yemeği yiyerek, “Alın teriyle ekmeğini topraktan çıkaran ülke ekonomisinde benimde katkım var diyen tüm kadınların Dünya Kadın Çiftçiler Günü kutlu olsun” dedi.

  Öğle yemeğinin ardından genç girişimci kadın çiftçi Hilal Çevik’e Kaymakam Adem Çelik tarafından plaket verildi.

  Son Haberler

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...

  EĞİRDİR GÖLÜ’NDE KURAKLIKTAN DOLAYI YENİ ADA ORTAYA ÇIKTI

  Eğirdir Gölü'nde Oluşan Yeni Ada, Nostaljik Anıları Hatırlattı Eğirdir Gölü'nde devam eden kuraklık, ilginç bir...

  SDÜ’DEN BİTKİ ISLAHI ALANINDA ÖNCÜ PROJE

  Doç. Dr. Ebru Önem ve Dr. Öğr. Üyesi Firdevs Mert Sivri ile Bahçeşehir Üniversitesi...