More

  MİNİK HAYRANI ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İ ZİYARET ETTİ

  Türk Hava Kuvvetlerimizin gözbebeği Solo Türk’ün gösterisinde tanıştığı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den randevu alarak makamında ziyaret eden 8 yaşındaki Damla Su Çakır yaşadığı heyecanı ‘İçimde gülen yüzler var’ diyerek özetledi. 

  Yılmaz Şener İlkokulu 2.sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Damla Su Çakır, Türk Hava Kuvvetlerinin gözbebeği Solo Türk’ün yaz aylarında Isparta semalarında gerçekleştirdiği gösteri esnasında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile tanıştı. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e karşı beslediği sevgiden dolayı geçen günlerde kendisiyle görüşmek isteyen Damla Su Çakır, annesi Neşe Çakır vasıtasıyla randevu aldı. Randevu talebine anında cevap veren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen eşi Şadiye Başdeğirmen ile birlikte Damla Su Çakır ve dedesi Ertuğrul Ala’yı belediyede ağırladı. 


  Makama girişinde Başkan Şükrü Başdeğirmen’e sarılan Damla Su Çakır, geleceğe ilişkin planlarını paylaştı, doktor olma hedefini ortaya koydu, sohbet etti. Başdeğirmen, Çakır’a çeşitli hediyeler verdi. Damla Su Çakır, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile Solo Türk gösterisinde tanıştığını ve kendisini ziyaret etmek istediğini söylerken, annesi vasıtasıyla randevu aldıklarını belirtti. Çakır, “Anneme gittim ‘ben başkanla görüşmek istiyorum’ dedim. Annem randevu almış. Şu an içimde gülen yüzler var” derken, Başkan Başdeğirmen’in makamından anne ve babası ile öğretmen ve sınıf arkadaşlarına selam gönderdi.  

  Dede Ertuğrul Ala da torunu Damla Su Çakır’ın Solo Türk gösterisinin yapıldığı günden buyana Başkan Başdeğirmen ile görüşmek istediğini kaydederek, “Başkanım sizi gördüğü günden buyana ‘başkanım da başkanım’ diyor. Torunum Belediye Başkanıma gideceğim diye bir hafta 10 gündür sayıklıyor. Sizleri aradık, sizlerde bizi kırmadınız kabul ettiniz” şeklinde konuştu. 


  Hatıra fotoğrafı çekilen Damla Su Çakır’a, Başkan Başdeğirmen telefon numarasını vererek, istediği zaman kendisini arayabileceğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Bizde seni görünce içimizde gülen yüzler oluştu. Buraya gelmenden bende çok mutlu oldum. Damla Su kızımızla gösteride tanışmıştık, gelmek istiyorum deyince mutlu oldum. Dün annesi aracılığıyla kızımız bana ulaştı. Bugün burada, kendisiyle neler yapmak istediğini konuştuk. Geleceğimiz olan çocuklarımızın başarısı, gülen yüzleri bizleri memnun ediyor. Allah, Damla Su kızımızın yolunu açık eylesin, çocuklarımızın bahtı açık olsun. Yeni senede de kızımızla Solo Türk gösterilerini beraber izleyeceğiz. Hedefini koyduğu doktorluk mesleğine ulaşması noktasında beraber bu yolda yürüyeceğiz. Her ne zaman gelmek istersen bizde seninle sohbet etmekten büyük zevk alırız” dedi.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...