More

  ŞARKİKARAAĞAÇ’A DOĞALGAZ KAZMASI VURULDU 

  İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un meclis gündemine taşıdığı Isparta’nın sorunları bir bir ele alınıyor. 

  Geçtiğimiz günlerde Tokmacık Köyü Okul binasının yıkıldıktan sonra aradan geçen 3 yılda neden yerine yenisinin yapılmadığını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e soran İYİ Parti Milletvekili Dr. Aylin Cesur, 15 Mart 2021 tarihinde de Şarkikaraağaç’ın ve Isparta’nın doğalgaz ihtiyacı olan diğer ilçelerin doğalgaz sorununu Meclis’e taşımıştı. 

  CESUR, GÜNDEME GETİRİYOR HÜKÜMET HAREKETE GEÇİYOR 

  MİLLETVEKİLİ CESUR, MECLİS BAŞKANLIĞINA SUNDUĞU ÖNERGE İLE DOĞALGAZ ALTYAPISININ NEDEN İLÇELERE GETİRİLMEDİĞİNİN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ 

  Milletvekili Cesur, 15 Mart 2021 tarihinde meclis başkanlığına sunduğu araştırma önergesinde Isparta’nın Aksu, Gelendost, Eğirdir, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu, Yenişarbademli ilçelerinde vatandaşların halen doğalgaza erişiminin bulunmadığını hatırlatarak vatandaşların yaşadığı mağduriyetin giderilmesini ve doğalgaz altyapısının neden yapılmadığının araştırılmasını istemişti. 

  MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA SUNDUĞU ÖNERGEDE; 

  “Isparta ilimizin merkez ile birlikte toplam 13 ilçesi bulunmakta olup toplam nüfusu yaklaşık 440.304’tür. Merkez, Atabey, Gönen ve Yalvaç ilçelerimizde vatandaşlarımız doğal gaz kullanmaktadırlar. Ancak Aksu, Gelendost, Eğirdir, Keçiborlu, Senirkent, Sütçüler, Şarkikaraağaç, Uluborlu ve Yenişarbademli ilçelerimizde vatandaşlarımızın hala doğalgaza erişimi bulunmamaktadır. Bu ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın bu konuda yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi ve bu ilçelerimizde de çevre kirliliğin önlenmesi gerekmektedir. 

  Isparta ilimizin ilgili ilçelerine doğalgazın henüz gelmeme sebeplerinin araştırılması, doğalgazın bu ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ulaştırılabilmesi için yapabileceklerin tespit edilmesi, amacıyla Anayasa’nın 98. Maddesi, TBMM İç Tüzüğü’nün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederim.” 

  DOĞALGAZ ALTYAPISI HALEN OLMAYAN DİĞER İLÇELER NE OLACAK 

  Milletvekili Cesur’un önergesinden sonra harekete geçen yetkililerin Şarkikaraağaç doğalgaz altyapısı için temel atması sonrası Isparta halkı tarafından Doğalgaz altyapısı olmayan diğer ilçelere doğalgazın ne zaman geleceği sorularını akla getirdi. İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un konunun yakından takipçisi olacağı biliniyor. 

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...

  Gündemdekiler...

  ISPARTA MEVSİMLİK GEÇİCİ İŞÇİ ALIMI BAŞLIYOR!

  Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, 2 Ocak-29 Mart 2024 dönemi için mevsimlik geçici işçi alımı...

  TCDD 62 İŞÇİ ALACAK

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü, 42 tren teşkil ve 20 gemi...

  DİKKAT! ISPARTA’DA ELEKTRİK KESİLECEK

  Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi 7 Aralık tarihinde 4 bölgede çalışma sebebiyle elektriklerin kesileceğini...