More

  ŞEHİT CEMİL YAVAŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  PENÇE- Kilit Operasyonu’nda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Cemil Yavaş (27), bugün memleketi Isparta’da son yolculuğuna uğurlandı.

  Isparta merkeze bağlı Büyükgökçeli köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Cemil Yavaş, görevli olduğu Pençe Kilit Operasyonu’nda 4 Ekim’de yaralandı. Ankara’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Yavaş, dün sabahın erken saatlerinde şehit oldu.

  Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Cemil Yavaş’ın naaşı dün Ankara’dan Türk Hava Kuvvetleri’ne ait uçakla Isparta’ya getirildi. Bugün ise öğle namazına müteakip 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Valisi Aydın Baruş, Askeri Erkan, Şehidin Babası Ali ve anne Mürşide Yavaş ile kardeşleri Burak ve Esen Yavaş ile aile yakınları ve binlerce kişi katıldı. Törende Şehit Yavaş’ın kardeşi Esen Yavaş askeri üniforma giyerken, asker kepinide abisinin naaşının üzerinde bıraktı.

  Cenaze namazını Isparta İl Müftüsü Bayram Şahin’in kıldırmasının ardından Şehit Cemil Yavaş’ın cenazesi memleketi Isparta’nın merkez köyü olan Büyükgökçeli Köyü’ne defnedilmek üzere götürüldü.

  Son Haberler

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...

  EĞİRDİR GÖLÜ’NDE KURAKLIKTAN DOLAYI YENİ ADA ORTAYA ÇIKTI

  Eğirdir Gölü'nde Oluşan Yeni Ada, Nostaljik Anıları Hatırlattı Eğirdir Gölü'nde devam eden kuraklık, ilginç bir...