More

  ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’E DUYGULANDIRAN ZİYARET

  İslamköylü Ethem Kızılkaya (80), Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99.yıldönümünde Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tarafından belediyede ağırlandı. Bir Cumhuriyet aşığı olan Ethem Kızılkaya ‘Cumhuriyet’ ve kahramanlık şiirlerini okudu. Başkan Başdeğirmen, Kızılkaya’ya Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, geçen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında kahramanlık şiirlerini ve Cumhuriyet adlı şiirini törenlerde seslendiren Ethem Kızılkaya’yı makamında ağırladı. Kızılkaya hatıralarını ve şiirlerini Başkan Başdeğirmen ile paylaştı. Başkan Başdeğirmen, Kızılkaya’nın birbirinden değerli şiirleri okumasından dolayı duygulandı.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Ethem Kızılkaya ile her sohbetinin kendisini duygulandırdığını söyledi. Başkan Başdeğirmen, Kızılkaya’nın okuduğu şiirlerin, barındırdığı sözlerin ve bunu yaşayarak okumasının kendisini çok etkilediğini belirterek, “Bugün Cumhuriyetimizin 99.yıldönümünü kutluyoruz, yarın 100’üncü yılına girmiş olacağız. Allah nice yüzyıllar yaşatmayı nasip eylesin. Sizin gibi büyüklerimiz olduğu sürece bizlerde çocuklarımıza, gençlerimize bu emaneti en güzel şekilde bıraktığımız sürece Allah’ın izniyle Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır. Çok güzel bir gençlik yetişiyor. Gençlerimiz Cumhuriyetimize sahip çıkacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı çalışmalar, Cumhuriyetimizin ilanı ve daha sonra yaptıklarını bizler unutmadık, çocuklarımızda unutmuyor, biliyorlar. O’nun yolunda en güzel şekilde bu hayatı idame edeceğiz. Rabbim bir daha bizlere o zor günleri yaşatmasın, ülkemizi payidar eylesin. Ethem amca sizlere de çok teşekkür ediyorum, bizleri duygulandırdın, güzel şiirler okudun. Allah hayırlı uzun ömürler versin. Her bayramda seninle değişik şiirleri okuyalım” dedi.

  Ziyaret Ethem Kızılkaya’nın 80 yıla sığdırdığı hayata dair deneyimleri ve anılarını anlatmasıyla devam etti.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...