More

  TARİHİ ÜZÜM ÇARŞISINDA 3.ETAP RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  Isparta Belediyesi tarafından 16’sı tescili 110 dükkanın bulunduğu Tarihi Üzüm Çarşısında ilk iki etapta toplam 35 dükkanın restorasyonu tamamlanırken, üçüncü etapta restorasyon çalışmaları başladı. İkinci etapta tamamlanan ve yola bakan dükkanların önündeki kaldırım da yenileniyor.

  Isparta Belediyesi tarafından şehrin kalbi noktasında bulunan Tarihi Üzüm Çarşısı’nda restorasyon çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalarda bugüne kadar birinci etapta 1, ikinci etapta ise 2 adada bulunan dükkanlar restore edildi. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda ilk adada 4’ü tescilli toplam 11 dükkanın restorasyon çalışmaları tamamlanırken, ikinci etapta toplam 24 işyeri projeye uygun olarak restore edilerek, farklı bir görünüme kavuşturuldu.

  Tarihi Üzüm Çarşısındaki restorasyon çalışmaları üçüncü etap ile devam ediyor. İkinci etabın tamamlanmasının ardından Valilik binası arkasında oluşturulan alana taşınan esnaf, tekrar dükkanlarına geri döndü. Üçüncü etapta yer alan üç adada hizmet veren esnaf da Valilik binası arkasındaki alana taşınırken, yüklenici firma çevre güvenliğini alarak, restorasyon çalışmalarına başladı.

  Tarihi Üzüm Çarşısında bir yandan restorasyon işlemleri sürerken diğer yandan Isparta Belediyesi tarafından çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştiriliyor. İkinci etaptaki dükkanların tamamlanmasının ardından yola bakan kısımdaki kaldırım taşları yenileniyor. Eskiyen ve deforme olan kaldırım taşları sökülürken, yerine projeye de uygun görünüm sağlayacak taşlar döşeniyor.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...