More

  YALIM HALICI: ‘’21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN’’

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

  Başkan Halıcı mesajında şu ifadeleri kullandı; “Baskı karşısında susmayan, kalemini halkı için kullanan ve meslek onuruna yakışır bir şekilde daima gerçeklerin peşinde koşan tüm gazetecilere selâm olsun. Gazetelere yoğun bir medya sansür baskısının yaşandığı, gazetecilerin haksızca tutuklandığı, binlerce gazetecinin işsiz kaldığı ağır bir dönemden geçiyoruz. Bu ülkede hiç kimse yaşı ne olursa olsun, cinsiyeti ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun hiç kimse düşüncelerinden ötürü hapse atılamaz, atılmamalıdır. Gazetecilerin mesleklerinin gerekliliklerini yerine getirememesi, baskı rejiminin en açık göstergesidir. Hakaret içermediği sürece en sert eleştirilere siyasetçilerin tahammül etmesi gerekirken, geldiğimiz noktada bizden olmayanı susturalım düşüncesi iktidara hâkim olmuştur. Hiç merak etmeyin, baskı rejimine son vereceğiz ve sansürsüz, özgür bir Türkiye inşa edeceğiz. Ülkemizin ve Isparta’mızın sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplumdaki  mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan vatandaşların adeta gören gözü, işiten kulağı olan gazetecilerimizin  bu görevi yerine getirmede gösterdikleri fedakarlık ve gayretler için teşekkür ediyor, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutluyorum.” dedi.

  Son Haberler

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...

  EĞİRDİR GÖLÜ’NDE KURAKLIKTAN DOLAYI YENİ ADA ORTAYA ÇIKTI

  Eğirdir Gölü'nde Oluşan Yeni Ada, Nostaljik Anıları Hatırlattı Eğirdir Gölü'nde devam eden kuraklık, ilginç bir...