More

  AKKENT MAHALLESİ YILLARDIR UMUTLA BEKLEDİĞİ SOSYAL TESİSE KAVUŞTU

  Isparta Belediyesi, Ayazmana-Vatan Mahallelerinin ortak kullanıma sunulacak olan sosyal tesislerin ardından Akkent Mahallesinin uzun yıllardır umutla beklediği sosyal tesisi de tamamladı. Akkent Mahallesi, içerisinde düğün salonu ve dersliklerin bulunduğu modern bir sosyal tesise kavuştu.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatıyla yıllardır mahallelerde bakımsız olan sosyal tesisler tek tek elden geçirilirken, bazı mahallelere de ihtiyaçlar doğrultusunda yeni sosyal tesisler yapıldı, nüfusu ardan bölgelerdeki sosyal tesislerde günümüz şartlarına uygun hale getirilerek genişletildi. Daha önce tek kat olarak 215 metrekare alana sahip Muzaffer Türkeş Mahallesi Sosyal Tesisi bir kat ilave edilerek, 400 metrekareye çıkarılarak daha modern bir hale getirildi. Mevcut sosyal tesislerin de çatıları ve olukları değiştirilirken, mantolama çalışmaları ve bina boyama işlemleri yapıldı.

  Isparta Belediyesi tarafından bazı mahallere yeni sosyal tesisler inşa ediliyor. Ayazmana-Vatan Mahallelerinin ortak kullanıma sunulacak olan sosyal tesisin tamamlanmasının ardından Akkent Mahallesinin yıllardır büyük bir umutla beklediği sosyal tesisin inşaatı da tamamlandı. İnşaatın tamamlanmasının ardından Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Akkent Mahallesi Sosyal Tesisi etrafında çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

  2 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen Akkent Mahallesi Sosyal Tesisi 798 metrekare oturum alanlı toplam 2 bin 708 metrekare inşaat alanına sahip. Bina içerisinde zemin katta 6 adet dükkan, üst katta 611 metrekarelik düğün salonu ile birlikte 8 adet derslik ve idare ofisi bulunuyor.

  Akkent Mahallesi Muhtarı Bekir Çevikbaş, 3 dönemdir mahalle muhtarlığı yaptığını belirterek, yıllardır mahallelerine sosyal tesis yapılması için umutla beklediklerini söyledi. Geçen 2 dönemde bu umutlu bekleyişlerinin gerçekleşmediğine değinen Çevikbaş, “Sağ olsun sayın belediye başkanımız sosyal tesisin mahallemizin önemli problemlerinden biri olduğunu gördü ve gerekli talimatları vererek inşaatı başlattı. Şimdi hizmete açılacağı günleri bekliyoruz. İnsanlarımız burada birlik ve beraberlik içerisinde birbirleriyle tanışma imkanı bulacaklar. Eskiden bu imkanlar yoktu. En azından oturabilecek yerlerimiz olacak. Mahallemize gelen birisini ‘bir çay içelim’ diye götürebileceğimiz bir yerimiz olacak. Ama bugüne kadar hiç böyle yerimiz olmadı. Ayrıca düğün salonumuz da olacak. Mahalle olarak çok mutluyuz. Mahalle halkımızla nerede karşılaşsak heyecanlarını paylaşıyorlar. ‘Başkanımızdan çok memnunuz, sağ olsun, var olsun. Bize bu iyilikleri yapıverdi’ diyorlar” ifadelerinde bulundu.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in şehre güzel hizmetler kazandırdığını kaydeden Muhtar Bekir Çevikbaş, “Biz gidişattan memnunuz. Başkanımız Isparta’mıza güzel hizmetler yapıyor. Yıllar önce Andık’a birkaç kez gittim, piknik yaptım. Çünür Tepesine vaktiyle çıktık. Oralar kötü görünümdelerdi. Buralar şehrimize cazibe alanları oluşturacak. Isparta’nın çehresi değişiyor. Mehmet Tönge Altgeçidi açılıyor. Ulaşımımız rahatlıyor. Bunlar şehrimizde yaşayan herkes için önemli hizmetler. Başkanımıza ve ekibine şahsım ve mahallem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...