More

  ANDIK DERESİ NOSTALJİK GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞUYOR

  Isparta’da yıllardır unutulmuş, adeta kaderine terk edilmiş tarihi mesirelik alanlarından Andık Deresi Bezirgan Şelalesi bölgesinde çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında bugüne kadar yapay şelaleler, yürüyüş yolları, oturma alanları yapılırken, çevresi dekoratif taş duvarlarla örülerek, nostaljik bir görünüme kavuşturuluyor.

  Şehrin tarihi mesirelik alanlarından birisi olan Andık Deresi Bezirgan Şelalesi uzun yıllardır kaderine terk edilmiş bir vaziyetteydi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in Andık Deresi Bezirgan Şelalesi bölgesini yeniden şehre kazandırmak için başlattığı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Isparta Belediyesi tarafından 40 bin metrekarelik alanda başlatılan çalışmalarda yürüyüş yolları oluşturuldu, çevresi dekoratif taş duvarlarla örülerek, dinlenme alanları, piknik bölgeleri yapıldı, şelalelerde de çalışmalar sürüyor.

  Tüm bunların yanı sıra Andık Deresi Bezirgan Şelalesi bölgesinde havuz yapımı tamamlanırken, havuza ilk test suyu dolduruldu. Bölgeye renk katması için dekoratif su değirmeni yerleştirildi, oluşturulan köprüyle de bölge nostaljik bir görünüme kavuşturuldu. Bölgede çevre düzenlemeleri ise sürüyor, aydınlatma ve sulama sistemlerinde de çalışmalar devam ediyor.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...