More

  AV YASAĞI BAŞLADI!

  İlimiz Eğirdir ve Beyşehir göllerinde kerevit avcılığı, 5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğin 42. Maddesi gereği 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle yasaklanmıştır.

  1 Kasım 2022 – 30 Haziran 2023 tarihleri arasında kerevit avlanması, nakli, pazarlanması, ihracatı ve işlenmesi yasaktır.

  Kerevit av yasağı kapsamında ilimiz sınırları içerisinde bulunan kerevit işleme ve değerlendirme tesislerinde gerekli denetim ve stok tespit çalışmaları yapılmış olup; Eğirdir Gölünde özellikle Köprü, Soğula ve Sarıkamış Karaot avlak sahalarında kaçak kerevit avcılığının önüne geçilmesi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Eğirdir gölüne kıyısı bulunan İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri su ürünleri kontrol görevlileri ile Eğirdir Jandarma Bot Komutanlığı denetimlerine devam etmektedir.

  Göldeki kerevit stoklarının güçlenmesi ve yeni av sezonunda daha bol ve kârlı avcılık için avcılarımızın av yasaklarına azami derecede riayet etmesi ve göllerimizde kerevit sepeti bırakılmaması büyük önem arz etmektedir.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...