More

  BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN: “SAYGILI, DÜRÜST VE BAŞARILI BİREYLER YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ”

  Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, eşi Şadiye Başdeğirmen ve Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte belediye bünyesindeki Eğitim Kursları, Gülaryum ve ISMEK birimlerindeki öğretmen, usta öğretici ve eğitmenlerle 24 Kasım Öğretmenler Günü programında bir araya geldi. Başdeğirmen çifti, öğretmen, usta öğretici ve eğitmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yapmış oldukları çalışmalar, öğrenci yetiştirmeleri, topluma faydalı çocuklarla yakından ilgilenmeleri dolayısıyla Isparta Belediyesi Eğitim Kurslarındaki öğretmenlere teşekkür etti. Eğitim Kurslarının yoğun ilgi gördüğünü belirten Başkan Başdeğirmen, “Eğer sizler çocuklarımıza o kadar çok ilgi göstermezseniz o kadar yoğun talep gelmez. Bu bizleri memnun ediyor. Öğrenciler ve veliler ne kadar memnun olurlarsa biz de yapılan işin önemini anlıyoruz. Bu anlamda sizlere çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bu çocuklar bizim geleceğimiz. Eğer sizler bu çocuklarımıza gerekli eğitimi veremezseniz yarın toplum olarak bunun problemlerini hepimiz beraber çekeceğiz. İyi, saygılı, dürüst ve başarılı bireyler yetiştirmek zorundayız. Ülkemizin daha önce iyi yetişen çocuklarımızın engellenmesi ya da başka yerlere gitmesiyle ileriye gitmesine mani olundu. Ya başarılı çocuklarımızı yurtdışından alıp gittiler ya da bir şekilde onları engellediler. Biz ülkemizdeki başarılı, çalışkan, iyi çocuklarımızı tespit edip onları en iyi şekilde yetiştirebilmek istiyoruz. Bakıyorsunuz savunma sanayinde çalışan gençlerimiz, hepsi Türk gençleri. Bunlar sizlerden sonra yetişten çocuklarımız. İstiyoruz ki, teknolojide daha iyi yerlere gelebilelim ve bunu kendi çocuklarımızın sayesinde yapabilelim” dedi.

  Eğitim Kurslarındaki öğretmenlerden beklentilerinin gelen çocuklara en iyi eğitimin verilmesi olduğunu ifade eden Başkan Başdeğirmen, “Bizim sizden dileğimiz budur. Bu kadar emek veriyoruz, bu kadar kaynak ayırıyoruz, bunların içerisinden bir kişi de olsa geleceğimize dokunan bir çocuğumuz çıksın. Sizin ne kadar önemli bir yerde ne kadar güzel bir iş yaptığınızın bilinceyiz. Bizler sizlerin bu işi çok daha iyi yapabilmeniz için ne kadar sizin yanınızda daha olmamız gerekiyorsa ne kadar daha bir şeyler yapılması gerekiyorsa bunları da söyleminizi istiyoruz. Daha fazla çocuğumuzu daha fazla eğitimli bir şekilde üniversiteye göndermek amacındayız” şeklinde konuştu.

  Gülaryum ve ISMEK’in de güzel hizmetler verdiğine değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Sizlerin sayesinde kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi sizlerle canlı tutuyoruz. Sizler hem geri dönüşümlerden hem de verdiğiniz kurslar ve belediyemize sağlamış olduğunuz ekonomik katkılarla hizmet veriyorsunuz” ifadelerinde kullandı.

  Belediye bünyesinde hizmet veren öğretmen, usta öğretici ve eğitmenlerin yapmış oldukları çalışmalara çok değer verdiğini ifade eden Başkan Başdeğirmen, tüm eğitimcilere teşekkür etti. Başdeğirmen, “Öğretmenler Gününüzü kutluyorum, çalışmalarınız için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...