More

  CHP İL BAŞKANI YALIM HALICI, UZMAN ÇAVUŞLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI

  CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda uzman çavuşların gününü kutladı. Başkan Halıcı, uzman erbaşların özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

  Yalım Halıcı, “Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 200 binin üzerinde uzman çavuş var. Ülkemizin her noktasında, Kuzey Irak’ta, Suriye’de ön saflarda kahramanca mücadele ediyorlar. Uzman çavuşlarımızın kaderlerinin, amirlerinin iki dudağı arasında olmaması gerekir.” dedi.

  Uzman çavuşların en önemli taleplerinin kadro ve mesleki güvence olduğunu söyleyen Başkan Halıcı, sözleşmeli memurlara kadro verilmesinin gündemde olduğu bu günlerde uzman erbaşlarımıza da kadro verilmesini bekliyoruz” dedi.

  Uzman Çavuşlar Federasyon Şube Başkanı Muammer Yılmaz ile görüştüğünü ve şube başkanının hazırladığı dosyayı incelediğini belirten İl Başkanı Yalım Halıcı, “Uzman Çavuşlar Federasyonu geniş kapsamlı bir dosya hazırlamış, personellerin yaşadığı sorunlar ve talepler anlatılmış. Ne yazık ki bu talepler iktidar tarafından görmezden geliniyor. Çeşitli hastalıklarından dolayı doksan günü geçen süre rapor kullanan uzman erbaşların sözleşmeleri feshediliyor.  Kanser olan uzman erbaş tedavi edilmesi gerekirken ,sözleşmesi feshediliyor. Bu nasıl bir kaos? Uzman çavuşlarımızın sivil memurluktan emekli edilerek uğramış oldukları mağduriyetin ve adaletsizliğin bir an önce düzeltilmesini istiyoruz. Ancak uzman çavuşlara kadro güvencesi verilmesi teklifimiz Cumhur ittifakının oylarıyla reddedildi. Bunu kabul etmiyoruz.” dedi.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...