More

  DAMGACI SOKAK ÖZÜNE DÖNÜYOR

  Isparta Belediyesi öncülüğünde Tarihi Damgacı Sokakta gerçekleştirilen restorasyon ve sokak sağlıklaştırılması çalışmalarında bugüne kadar 9 evde çalışmalar tamamlanırken, diğer evlerde de dış cephe işlemleri sürüyor.

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesinin ardından şehirde sit konumunda bulunan tarihi yapılara sahip çıkılıyor. Isparta Belediyesi tarafından Tarihi Üzüm Çarşısında 3. etap restorasyon çalışmalarına başlanırken, kentin turizmi açısından önem arz eden Tarihi Damgacı Sokakta bulunan evlerin restorasyon ve sokak sağlıklaştırılması çalışmaları devam ediyor. Tarihi Damgacı Sokakta bulunan 29 evin projelendirme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte 11’i tescilli, 7’si tescilsiz toplam 18 evin restorasyon ve sokak sağlıklaştırılmasına başlanmıştı. Bunlara ilave olarak 1’i tescilli, 2’si tescilsiz 3 evin daha restorasyonuna başlandı. Böylece 12’i tescilli 9’u tescilsiz toplam 21 evin restorasyonu ve sokak sağlıklaştırılması yapılıyor. Devam eden çalışmalarda 9 evin restorasyonu tamamlanırken, diğer tüm evlerin çatı aktarımları da bitirildi. 9 evin dışındaki evlerde de dış cephe boyama ve diğer işlemler sürüyor.

  Çalışmaları tamamlanan 9 ev amacına uygun bir şekilde yeni görünümleriyle Damgacı Sokağa renk, şehre de turizm anlamında değer kattılar.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...