More

  “DEVLETİMİZİN, MİLLETİMİZİN VE MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDA OLDUĞUMUZU HAYKIRMAK İSTİYORUZ”

  Isparta Türkiye Diyanet ve Vakıf çalışanları Sendikası (Diyanet-Sen) Başkanı Mevlüt TOSUN, başlatılan “PENÇE-KİLİT OPERASYONU” ile ilgili olarak, “PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın kuzeyinde (sözde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerinde) bulunan terörist hedeflere karşı “PENÇE-KİLİT OPERASYONU” başlatılmıştır.

  Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam eden Mehmetçiğimize tüm gücümüzle kuvvetli bir şekilde dua ve niyazda bulunuyoruz” dedi.

  Bu çerçevede; Isparta Türkiye Diyanet ve Vakıf çalışanları Sendikası (Diyanet-Sen) olarak, devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu haykırmak istediğini ifade eden Mevlüt TOSUN; Mehmetçiğimizi maddi ve manevi yönden destekleyerek şöyle dua ediyoruz.

  “Allahım, izzet ve onurumuza, istiklal ve istikbalimize kastedenlere, varlığımıza ve vatanımıza göz dikenlere fırsat verme! Ülkemizin güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizin barış ve selameti için kahraman ordumuza yardım eyle! Askerlerimizi ve güvenlik güçlerimizi her türlü tehlike ve tuzaklardan muhafaza eyle! Fesadı ve terörü ortadan kaldırmak için çıktığımız bu yolda Mehmetçiğimizi Nusret’inle ve kudretinle muzaffer eyle”.

  Ve biz diyoruz ki: “Devletimizi milletimizi payidar eyle, vatanımızı milletimizi ve tüm İslam alemini muhafaza eyle, Allah’ım, şehitlerimize merhametini, gazilerimize inayetini, milletimize şefkatini esirgeme. Ya Rabbi, ezanımızı dindirtme, vatanımızı böldürtme, bayrağımızı indirtme, başımızı eğdirtme, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirtme.”

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Son Haberler

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...

  EĞİRDİR GÖLÜ’NDE KURAKLIKTAN DOLAYI YENİ ADA ORTAYA ÇIKTI

  Eğirdir Gölü'nde Oluşan Yeni Ada, Nostaljik Anıları Hatırlattı Eğirdir Gölü'nde devam eden kuraklık, ilginç bir...

  SDÜ’DEN BİTKİ ISLAHI ALANINDA ÖNCÜ PROJE

  Doç. Dr. Ebru Önem ve Dr. Öğr. Üyesi Firdevs Mert Sivri ile Bahçeşehir Üniversitesi...