More

  EMEKLİ GARDİYANLAR BİR ARAYA GELDİ

  Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yıllarca görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan İnfaz Koruma Memurları, (Gardiyanlar) geçtiğimiz gün düzenlenen birliktelik programında buluştular. 

  Isparta Cezaevi’nin emekli gardiyanları birlik, beraberlik ve kaynaşma gününde toplandılar.

  Etkinliği ise yine cezaevinde 30 yıla yakın görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan Eyüp Aktaş ve Mahmut Alal organize ettiler.

  6 Kasım Pazar günü İpek Düğün Salonun’da gerçekleştirilen programda, ebediyete inkital eden 33 gardiyan için mevlid-i şerif okutuldu.Organizasyonda uzun süredir birbirlerine hasret kalan emekli gardiyanlar sohbet ederek, eski günleri yad ettiler.

  Etkinliğe ilişkin konuşan organizatörler Eyüp Aktaş ve Mahmut Alal: “Kıymetli emekli arkadaşlarımız toplantımıza iştirak ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Bugün burada sizleri bir nebzede olsa bir araya getirip, anılarınızı tazeleyip kuçaklaştırırsak ne mutlu bizlere. Hepiniz Sağolun varolun. Vefat eden 33 arkadaşımıza huzurlarınızda bir daha rahmet dileriz. Kabirler nur olsun inşallah” dediler. Organizasyonda, hayatını kaybeden gardiyanlar için Mevlid-i Şerif okutuldu.Mevlid-i Şerifin ardından emekli gardiyanlar yemek eşliğinde sohbet ettiler. Emektarlar, bir daha ki toplantıda buluşmak üzere sözleştiler.(HABER / Tuna Ünal)

  Son Haberler

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...