More

  HALIKENT KAPALI PAZARYERİNDE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI BİTTİ

  Isparta Belediyesi, kış aylarındaki yoğun kar yağışında çatısı zarar gören Halıkent Kapalı Pazaryerinde güçlendirme çalışmalarını tamamladı. Pazaryerinin çatısı güçlendirilirken, zeminine de beton döküldü. Çalışmaların tamamlanmasıyla Halıkent Kapalı Pazaryeri sağlam yapısıyla modern bir görünüme kavuştu.

  Geçen kış döneminde yoğun kar yağışı sırasında Davraz Çarşamba Kapalı Pazaryerinin çatısı çökerken, Halıkent Kapalı Pazaryerinin çatısı da zarar görmüştü. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Halıkent Kapalı Pazaryerinde teknik ekiple birlikte incelemelerde bulunarak, ekibin raporuna göre pazaryerinin çatısına güçlendirme projesi uygulanması talimatını vermişti.

  Hazırlanan güçlendirme projesinde statiği olumsuz etkilenen pazaryerinde güçlendirme çalışmaları yapıldı. Halıkent Kapalı Pazaryerinin güçlendirme çalışmalarında Davraz Çarşamba Kapalı Pazaryerinden çıkan malzemeler kullanıldı. Güçlendirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından pazaryerinin kilit parke taşı ile döşenmiş zemini de kaldırılırken, zemine beton döküldü. Çalışmaların ardından Halıkent Kapalı Pazaryeri sağlam yapısıyla daha modern bir hale getirildi.

  Halıkent Mahallesi Muhtarı Abidin Yorgancı, geçen kış döneminde yağan yoğun kar yağışında kapalı pazaryerinin zarar gördüğünü belirterek, “Belediye Başkanımız olay günü buraya gelerek hasarı gördükten sonra güçlendirmeyle ilgili yapılması gerekenleri söyledi. O günden sonra da güçlendirme çalışmalarına başlandı. Şuanda güçlendirme çalışmaları bitti. Alt kısma takviyeler yapıldı, üst kısmında çalışmalar yapıldı. Ayrıca zemine beton döküldü. Güçlendirme çalışmalarından dolayı sayın belediye başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

  Son Haberler

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...