More

  MİLYONLARCA EMEKLİ VE MEMURUN ZAM ORANLARI BELLİ OLDU

  Ekim ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte memur, memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kurluların alacağı maaş zammı belli oldu. Memur ve memur emeklileri, SSK ve Bağ-Kurlulardan 1 puan daha fazla zam alacak.

  Türkiye İstatistik Kurumu, Ekim ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Ekim’de enflasyon aylık yüzde 3,54, yıllık yüzde 85,51 oldu.

  Böylece memur ve emeklilerin alacakları zam farkları da netleşmeye başladı. Memur, memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kurluların alacakları 4 aylık zam oranı belli oldu.

  TÜİK’in açıkladığı aylık enflasyon oranlarının kümülatif hesaplanmasıyla ortaya çıkan oran maaşlara zam olarak yansıyacak.

  Buna göre 4 aylık enflasyon rakamlarının hesaplaması sonucu memur ve memur emeklileri yüzde 11,84, SSK ve Bağ-Kurlular da yüzde 10,84 oranında zammı şimdiden hak etmiş durumda. Ancak Kasım ve Aralık ayı enflasyon oranları açıklandığında Maaş zam oranı da değişmiş olacak.

  3 OCAK 2023’TE NET ZAM BELLİ OLACAK

  Memur, memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kurluların alacağı zamlar net olarak 3 Ocak 2023 tarihinde açıklanacak enflasyon oranıyla belirlenecek. Bu tarihten önce hesaplanan zam oranları sadece açıklandığı ay itibarıyla bilgilendirici oluyor.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...