More

  MİMAR SİNAN CAMİİ ÇEVRESİNDE MEYDAN DÜZENLEMESİ

  Isparta Belediyesi Tarihi Üzüm Pazarı restorasyon çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, Üzüm Pazarı ile bağlantılı olarak hemen arka tarafında yer alan Mimar Sinan Camii çevresinde de meydan düzenleme çalışmaları başlattı.

  Isparta Belediyesi tarafından kentsel sit alanı içerisinde yer alan Mimar Sinan Camii ve çevresinde meydan ve peyzaj düzenlemesi çalışmalarına başlandı. Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ve Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğünden alınan izinler kapsamında yaklaşık 4100 metrekarede başlatılan cami ve çevresi düzenlemeleri kapsamında ilk olarak Mimar Sinan Camii’nin çevre duvarları kaldırıldı. Proje kapsamında ilk etapta Mimar Sinan Camii ve ardından Üzüm Pazarının zeminleri doğal taşlar ile kaplanacak. Meydan aydınlatmaları gerçekleştirilecek.

  Çalışmalarda Cami önündeki daha önce yapılmış olan mozaik kaplamalar sökülecek ve meydan ile birlikte doğal taşa çevrilecek. Mimar Sinan Camii ile önündeki meydan bir bütün olarak ele alınacak, zemin düzenleme çalışmaları Üzüm Pazarı ile devam edecek.

  Şehrin kalbi noktasında bulunan Tarihi Üzüm Pazarında bilindiği gibi birinci etap ve ikinci etap çalışmalar tamamlanmıştı. Çalışmalar pazar alanında ise 3.etap ile devam ediyor. Mimar Sinan Camii ve çevresindeki meydan düzenlemeleri Üzüm Pazarının biten adalarıyla devam edecek, bölge daha nostaljik bir görünüme kavuşmuş olacak.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...