More

  ‘’ORTA OYUNU’’ GELENEĞİNİN USTA İSİMLERİ ISPARTA’YA GELİYOR

  Sinema, TV dizileri ve tiyatro sahnelerinden tanıdığımız ünlü oyuncu Altan Erkekli 26 Kasım Cumartesi akşamı Isparta’da sahneye çıkıyor.

  Organizasyonunu gazeteci meslektaşlarımız Ömer Mazi ve Nurettin Arkan’ın yaptığı tiyatro gösterimi akşam saat 20.00’de Meydan AVM’de bulunan Isparta Belediyesi Kültür Merkezi Gül Salonu’nda gerçekleşecek.

  Tiyatro oyuncusu Veysel Diker’in yazıp yönettiği tek perdelik iki kişilik müzikli oyun, orta oyunu geleneğinin usta temsilcileri Altan Erkekli ve Veysel Diker’in performansıyla sahnelenecek. Söz ve müziğin bambaşka bir atmosferde iç içe geçtiği güldürüyü izlemek isteyen vatandaşlar, biletlerini biletinial.com adresinden yada organizasyon ekibine telefonla ulaşarak temin edebilecek.

  Daha önce Kibarlık Budalası isimli oyunla Isparta halkının karşısına çıkan ekibin Isparta sorumlusu Nurettin Arkan;

  “Kentimize belediyemizin kazandırdığı muhteşem bir tiyatro salonu imkanını bulmuşken bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek istedik. Birbirinden kaliteli oyuncuların sahne aldığı izlerken keyif alınacak oyunları seçmeye özen gösteriyoruz. İlk oyunumuza ilgi oldukça fazlaydı ve salonumuzu doldurmayı başardık. Bu defa özellikle TV’de yayınlanan  ‘Bir İstanbul Masalı’ dizisinden tanıdığımız Altan Erkekli’nin sahne aldığı oyunu tercih ettik. Oyuna 10 gün bir süre olmasına rağmen 600 kişilik salonumuzun neredeyse  yarısı şimdiden doldu. Halkımızın ilgisi oldukça fazla. Biletini almak isteyen tiyatroseverler ister online olarak biletinial internet sitesinden isterlerse bana telefonla ulaşarak kolaylıkla temin edebilirler. Keyifli bir akşam geçireceklerine eminim” diye konuştu.

  Arkan, tiyatro etkinliklerinin sezon boyunca devam edeceğinin de müjdesini vererek ‘Bizi takip etmeyi unutmayın’ diyerek sözlerini tamamladı.

  IYAŞ AVM’de HAYRANLARIYLA BULUŞACAKLAR

  Tiyatro ve sinema sanatçıları Altan Erkekli ve Veysel Diker’in oyun öncesi IYAŞ AVM’yi gezerek hayranları ile buluşacağını ayrıca Büyük Başarı Koleji’ni ziyaret edecekleri bilgisi verildi. Oyuncular oyun sonrası geceyi Isparta’da geçirecek.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...