More

  TRUMP’IN DESTEKLEDİĞİ MEHMET ÖZ, PENNSYLVANİA’DA SEÇİMİ KAYBETTİ

  Dr. Mehmet Öz, seçim kampanyası boyunca eski Başkan Trump’ın yoğun desteğini almıştı.

  ABD’de sayımın sürdüğü ara seçimlerde Kongre’nin üst kanadı Senato’da çoğunluğu belirleyecek kritik eyaletlerden olan Pennsylvania’da senatörlük yarışını eski ABD Başkanı Donald Trump’ın yoğun desteğini alan Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Dr. Mehmet Öz karşısında Demokrat Parti’nin adayı John Fetterman kazandı. Pennsylvania eyaletinde anketler başa baş bir yarış olacağını gösteriyordu. ABD basını projeksiyonları, kritik eyalet Pennsylvania’da Demokrat Partili Fetterman’ın senatör olarak seçildiğini gösteriyor. Fetterman’ın ekibi ve destekçileri, yeni senatör ile kutlamalara başladı.

  Fetterman, Pensilvanya’da geçerli oyların yüzde 49,5’ini, Mehmet Öz ise oyların yüzde 48,1’ini alarak yarışı ikinci sırada tamamladı.

  Fetterman, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Resmi. Pennsylvania’nın bir sonraki senatörü ben olacağım” yazdı ve seçmene teşekkür etti.

  Dövmeleri ve rahat giyimiyle dikkatleri çeken Fetterman, Pennsylvania siyasetinde son yıllarda “ilerici bir isim” olarak öne çıkmıştı.

  Pittsburgh bölgesinde bir kasabanın eski belediye başkanı ve eski Vali Yardımcısı olan Fetterman, evlilik eşitliği, esrarın yasallaştırılması, suçlular için ikinci şans gibi politikaların savunuculuğunu yapmıştı.

  Eyalette senatör yarışı için ön seçimi kazandıktan kısa bir süre sonra bir felç geçiren Fetterman uzun bir süre rakibi Dr. Mehmet Öz karşısında kampanya yapamamıştı.

  Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Dr. Mehmet Öz, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın yoğun desteğiyle, milyonlarca dolar harcayarak gerçekleştirdiği seçim kampanyasında, Fetterman’ı suça karşı “fazla yumuşak” olmakla suçlamış, güvenlik meselesini kampanyasında öne çıkarmıştı.

  Dünyanın en ünlü sunucularından olan Oprah Winfrey’nin “ABD’nin doktoru” olarak tanıttığı Öz, kendi programıyla da çok sayıda Emmy ödülü kazanmıştı. Öte yandan Öz’ün geçmişte alternatif tıbba ilişkin verdiği öneriler tartışma konusu olmuş, tanıttığı bir zayıflama ilacı üzerine Senato’da ifade vermişti. 

  1 Yorum

  1. Seçimi kazansaydı, Türk vatandaşlığından çıkacaktı, şimdi, türkiyede Mehmet i çıkarsın. 🤔

  Yoruma kapalı.

  Son Haberler

  MARDİN’DEKİ ROMA DÖNEMİNE AİT KALINTILARDA DENİZ CANLILARI FİGÜRLÜ MOZAİKLER BULUNDU

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, kurtarma kazısı yapılan alanda Roma dönemine ait "villa kalıntısı"nda deniz canlıları...

  İYİ PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI BÖREKÇİ İSTİFA ETTİ

  İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekçi, partisindeki görevinden istifa etti. Börekçi, “Sosyal medya...

  MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ 2024 BÜYÜK İKRAMİYESİ BELLİ OLDU!

  Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyesi ve bilet fiyatları 2024 açıklandı. Şansına güvenen milyonlarca kişi...

  İMAMOĞLU’NDAN YAZ SAATİNE TEPKİ

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından 2016 yılında hayata geçen yaz saati uygulamasına...