More

  TÜRK BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI; ‘’YEREL BASININ YANINDAYIZ’’

  Türk Büro-Sen  Genel Başkanı Türkeş Güney, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı ziyaretinde önemli mesajlar verdi. Güney, 2023 de yapılacak olan toplu sözleşme görüşme masasına kendilerinin oturması gerektiğini söyledi.

  Türkiye Kamu-Sen’e  bağlı Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, il ziyaretleri kapsamında Isparta’ya da uğradı ve çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bu çerçevede Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı Tuhafiyeciler Sitesindeki ofisinde ziyaret eden Genel Başkan Güney, memurların hak ve menfaatlerinin  korunması adına önemli mesajlar verdi. Beraberinde Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Ulu, TÜRKAV Şube Başkanı Ahmet Kaya, Türk-Büro Sen ISPARTA Şube Başkanı Ahmet Aydemir ve Başkan Yardımcısı Gali Galip Duru, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Hilmi Yılmaz ile birlikte Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı ziyaret eden Genel Başkan Türkeş Güney, 12 yıldır memurların haklarını koruma adına toplu sözleşme masasında oturan Memur-Sen’in yerine 2023 de masada kendilerinin olmak istediklerini kaydetti.

  Türk-Büro Sen’in Türkiye Kamu-Sen’e bağlı bir sendika olduğunu hatırlatan Genel Başkan Güney, “Bizim amacımız kırmadan; dökmeden yasaların bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde memurlarımızın hakkını aramaktır. Hem Devletimize hem de milletimize sahip çıkacağız. Bilindiği gibi memurların toplu sözleşme görüş meleri 2 yılda bir yapılıyor. 12 yıldır bu masada Memur-Sen oturuyor ve toplu sözleşme görüşmelerini yekili sendika olarak onlar yürütüyor. 2023 de bu masada biz olmak istiyoruz. Çünkü memurlarımızın sorunları çözüm bekliyor. Biz memurlarımızın haklarının korunup geliştirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Burada elimizin daha güçlü olması için Toplu Sözleşme masasına oturmak zorundayız. Memurlarımızın yemek yardımlarının ayni değil nakdi olarak yapılmasını istiyoruz ve yemek yardımlarının artırılmasını talep edeceğiz. Promosyon konusunda çok büyük sıkıntılar var, bunların çözümlenmesini istiyoruz. Gelir dağılımında adaletsizlik var, memurlarımıza da işçiler gibi  yemek yardımı yapılsın istiyoruz. Memurlarımıza da kira yardımı yapılmalıdır, 3600 ek gösterge konusunda yaşanan sıkıntıların da giderilmesi için uğraş vereceğiz. 3600 ek gösterge düzenlemesi TBMM’ye ilk geldiğinde sadece 4 meslek grubunu kapsıyordu. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen olarak, bu konuda çok mücadele ettik. TBMM’de komisyon çalışmalarına katılarak, düzenlemenin içine diğer ünvanlarında dahil edilmesini sağladık. Ancak bu yeterli değildir. Biz GİH ve THS’de çalışan 2 yıl ve 4 yıllık okul mezunu tüm personelin de 3600 ek gösterge düzenlemesine dahil edilmesini, öğrenim durumu itibari ile düzenlemeye dahil edilemeyenlerin ise MİT, Emniyet, TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı kadrolarında olduğu gibi 3600 ek göstergeden faydalanamayanlara yapılan 1200 TL’lik artıştan faydalandırılmalarını istiyoruz. Sözleşmeli personel statüsünün kaldırılmasını ve tüm personelin kadrolu olmasını istiyoruz. Bu ve buna benzer sorunların çözümü noktasında biz diyoruz ki 2023 de yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerinde masada  Türkiye Kamu-Sen ve Türk-Büro Sen olmalıdır. Bunun için illeri ziyaret ederek bu konudaki düşüncelerimizi sendikalarla görüşerek anlatıyoruz hemde hizmet kolumuza bağlı kurumlarda çalışanları ziyaret ediyoruz.”

  YEREL BASININ YANINDAYIZ…

  Ziyarette kendilerinin her zaman yerel basının yanında olduklarını belirten Türk-Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, yerel basının her zaman kamu çalışanlarının sorunlarını kamuouyunda yer alması ve gündemde tutulması adına önemli bir görev üstlendiğini kaydederek bundan dolayı Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’a teşekkür etti. IGC Başkanı Baş’da, ziyaretlerinden dolayı Genel Başkan Güney ve diğer sendika temsilcilerine teşekkür etti.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...