More

  VATANDAŞLARI ÇEKİLİŞLE DOLANDIRANLAR YAKALANDI

  Isparta İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda vatandaşları telefon çekilişi adı altında yaklaşık 500 bin TL dolandırdıkları tespit edilen F.E. ve T.A. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine konuldu.

   Konu ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Sosyal Medya siteleri üzerinden, telefon çekilişinden telefon kazandıklarını söyleyerek müştekilerden gümrük vergisi bedeli ve tekrar para göndermeleri halinde telefonu göndereceklerini söyleyerek yüklü miktarda para talep ederek müştekileri dolandırdıkları tespit edilmiştir.

  Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda; vatandaşları telefon çekilişi adı altında yaklaşık 500.000 TL dolandırdıkları tespit edilen şüpheli F.E. ve T.A. isimli şahıslar 25.10.2022 günü yapılan operasyon neticesinde yakalanarak gözaltına alınmış, 26.10.2022 günü şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuşlardır.

  Değerli hemşehrilerimizin 112 Acil Çağrı Merkezi hattına ve 505 318 32 44 numaralı WhatsApp ve BİP iletişim kanalımıza gösterdikleri ilgiye teşekkür ediyoruz. Sizlerden gelen her türlü talep ve bilginin bizler için değerli olduğunun ve titizlikle takip edileceğinin bilinmesi hususunu bilgilerinize sunuyoruz” denildi.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...