More

  YALVAÇ’TA AĞAÇ KESİMİNE VATANDAŞTAN TEPKİ

  Yalvaç Belediyesi tarafından hafta içinde çarşı merkezinde bulunan ağaçlara yönelik olarak gerçekleştirilen budama çalışmalarının yanı sıra bazı ağaçların dibinden kesilmesi ya da kökünden sökülmesi vatandaşlar tarafından büyük tepki topladı.

  Yalvaç Belediyesi ekipleri tarafından bu hafta içinde, çarşı merkezinde ve mahallelerde belediyenin görev alanında bulunan alanlardaki ağaçların budama ve temizlik işlemleri gerçekleştirildi. Budama ve temizlik işlemleri sırasında bazı yerlerdeki ağaçların dibinden kesildiği, bazılarının ise kökünden söküldüğü görüldü.

  Yeni (Hamidiye) Cami başta olmak üzere pek çok yerde ağaçlar dibinden kesilerek ya da kökten sökülerek hemen ortadan kaldırılırken; ortaya çıkan manzara hem üzüntü hem de tepki yarattı.

  Bir ağacın yetişmesi için yıllar gerektiğini belirten vatandaşlar, “Güya temizlik ve güzelleştirme adı altında adeta ağaç kıyımı yapıldı. Birkaç dakikada kestikleri ağaçlar, on yıllarda o hale gelirken, şehrimizin nefes almasına ve güzel görüntüsüne de katkı sunuyordu. Bu ağaçların hangi gerekçeyle olursa olsun, kesilmesi son derece yanlış olmuştur. Bazı ağaçların ise, bazı dükkan sahiplerinin önünün açılmasına vesile olacak şekilde kesilmiş olması da, aklımıza başka soru işaretleri de getiriyor ne yazık ki? Dünyada ve ülkemizde yeşille ve ağaçla ilgili hassasiyet bu kadar artmışken, böyle pervasız bir biçimde ağaçlarımızı kesenleri kınıyoruz.” yorumunda bulundular.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...