More

  BU YIL HAREKETLİ GEÇEN GÜL TURİZMİ

  Gülbirlik’e ait Güneykent’teki tesis geride bıraktığımız Gül sezonunda her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistlerle dolup taştı.

  İçinde Gül Müzesi ve Gül havuzunun da bulunduğu tesise gelen binlerce ziyaretçi burada unutulmaz bir gün geçirmenin keyfini ve mutluluğunu yaşadı.

  Isparta Gülü ilimizin kültüründe ve günlük yaşamında önemli bir yer tutuyor. Gül, ekonomik değerinin dışında görsel güzellikle de hasat dönemlerinde yerli ve yabancı binlerce turisti bölgeye çekiyor.

  Isparta’daki gül bahçeleri her yıl fotoğraf çektirmek isteyen ziyaretçilerle dolup taşarken, geçtiğimiz ay sona bulan 2023 Gülçiçeği kampanyası boyunca Gülbirlik’e ait Güneykent’teki tesis binlerce kişiyi ağırladı.

  Her gün çok sayıda tur otobüsünün geldiği tesiste yerli ve yabancı turistler tarihi gülyağı fabrikasını ziyaret edip bahçeden gül toplamanın mutluluğunu yaşadı.

  Tesiste kahvaltısını yapan ziyaretçiler mağazadan Rosense ürünlerinden satın alabilme imkanı da buluyor ve Gül havuzunda bol bol resim çektiren yerli ve yabancı turistler unutulmaz bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

  Sezon boyunca gerek tur otobüsleri ve gerekse özel araçları ile Gülbirlik’e ait Güneykentteki tesisi ziyaret edenlerin sayısı bu yıl yaklaşık 15 bin kişiye ulaştı.

  Gül sezonunda yaklaşık 15 bin dolayında yerli ve yabancı turistin Güneykent tesisini ziyaret ettiğini belirten Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, tesisleri gezen konukların memnun bir şekilde ayrıldıklarını ifade etti.

  Son Haberler

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...

  GELECEĞİN ŞEFLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Isparta il genelindeki meslek liselerinin yiyecek içek bölümlerinde eğitim gören ‘Geleceğin Şefleri’ hünerlerini Barida...

  EĞİRDİR GÖLÜ’NDE KURAKLIKTAN DOLAYI YENİ ADA ORTAYA ÇIKTI

  Eğirdir Gölü'nde Oluşan Yeni Ada, Nostaljik Anıları Hatırlattı Eğirdir Gölü'nde devam eden kuraklık, ilginç bir...