More

  SDÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ TÜRKİYEDE BİR İLKE İMZA ATTI

  Kurulduğu günden bu yana şehrine ve bölgesine nitelikli ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan Süleyman Demirel Üniversitesi  Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’de bir ilke daha imza atarak Kızılay Bölge Kan Merkezi ile “Kan ve Kan Bileşenleri Temini” protokolünü imzaladı.

  Ülke çapında öncü bir rol üstlenerek “Süleyman Demirel Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi” adıyla düzenlenen daimi ruhsatının Mayıs ayında alınmasının ardından Diş Hekimliği Fakültesi Kan Transfüzyon Merkezi ruhsatının da sahibi oldu.

  Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Kan Transfüzyon Merkezinin açıldığını belirten Fakülte Dekanı Prof. Dr. Murat Maden, “2019 yılında Kalkınma Bakanlığının desteği ve Prof. Dr. Timuçin Baykul’un özverili çalışmaları ile Türkiye’nin ilk Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin inşasına başladık. Üç tam teşekküllü ameliyathane, 2 sedasyon ünitesi ve 27 yataklı servise sahip Hastanemiz, 2020 yılının Mart ayında faaliyetlerine başladı. 2020 yılında hizmete giren fakat Pandemi şartları nedeniyle 2022 yılının ekim ayında resmi açılışı yapılan Prof. Dr. Timuçin Baykul Engelsiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile birlikte Fakültemizin ağız ve diş sağlığı merkezi ruhsatı “Üniversite Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi” şeklinde revize edilmişti. Hastane ruhsatının tamamlanması ile özellikle cerrahi işlemler sonrasında kan ihtiyacı olabilecek hastalarımız için kan transfüzyon merkezini kurduk ve Türkiye’de bir ilke daha imza atarak Kızılay Bölge Kan Merkezi ile Kan ve Kan Bileşenlerinin temini konusunda protokolümüzü imzaladık. Hastalarımıza acil kan transfüzyonu gerekmesi durumunda ihtiyacı karşılamak üzere kurulan merkezimiz bölgemize ve kurumumuza hayırlı olsun.” dedi.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...