More

  TFF’DEN CEZALARA ‘ENFLASYON’ AYARI

  TFF, yeni sezonda Hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında yapılan hakaret, küfür ve fiziki hareketlere yönelik verilen cezaları yüzde 100 oranında artırdı. TFF, cezalara enflasyon ayarı yaptı. Hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında yapılan açıklamalara verilen cezalara yüzde 100 zam yapılması dikkat çekti. Yüzde 100 artan cezalarda ise en dikkat çeken kısım hakemlerle ilgili. Hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında yapılan açıklamalara verilen cezaya yüzde 100 zam yapıldı. Kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit ve tükürme, çirkin ve kötü tezahürat da bu oranda arttırıldı. Cezalar artık yeni Disiplin Talimatı’na göre uygulanacak.

  Türkiye Futbol Federasyonu, yeni sezon öncesinde Futbol Disiplin Talimatı’na enflasyon ayarı çekti. Buna göre para cezaları yüzde 20, 50 ve 100 oranında artırıldı.

  TTF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre; “Usulsüz seyirci alma ve merdiven boşluklarının boş bırakılması” cezasına verilecek para cezası yüzde 20 arttı.

  Yüzde 50 artan maddeler ise, “İkame ve ilave cezalar, hakem soyunma odası ve koridorların güvenliği, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketler, hakemler ve görevlilere toplu müdahale, ayrımcılık-ideolojik propaganda, saldırı, kavga ve belgelerin haksız kullanılması. Sahtecilik ve yanıltma, cezaya ve tedbire uyulmaması, milli müsabakaya katılmamak ve yayın” oldu.

  Yüzde 100 artan cezalarda ise en dikkat çeken kısım hakemlerle ilgili. Hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında yapılan açıklamalara verilen cezaya yüzde 100 zam yapıldı. Kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit ve tükürme, çirkin ve kötü tezahürat da bu oranda arttırıldı. Cezalar artık yeni Disiplin Talimatı’na göre uygulanacak.

   

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...