More

  YABANCI ÖĞRENCİLER VE BELEDİYE PERSONELİ TEMİZLİK YAPTI

  Isparta’nın Eğirdir İlçesinde farkındalık yaratmak için 45 kişilik yabancı uyruklu öğrenci göl kıyılarında ve plaj mahallesinde temizlik yaptı.

  Isparta SDÜ Üniversitesinde eğitim alan 45 kişilik yabancı uyruklu üniversite öğrencisi farkındalık oluşturmak adına 12.08.2023 tarihinde Isparta’dan Eğirdir ‘e gelerek Belediye Başkanlığı İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğüne bağlı Çevre Temizlik Birimi ve Park ve Bahçeler Birimi’nin çalışmalarına katılarak çalışmalara destek verdiler. Eğirdir Belediyesi tüm imkânları ile ilçe halkının sağlık huzur ve temizliği açısından çalışmalarını sürdürürken, İlçeye gezmek için gelen tüm misafirlerin ve ilçe halkının çevre temizliği konusunda daha duyarlı olunması, Belediye yetkililerine yardımcı olunmasının önem arz ettiği açıklandı.

  Çalışmalara Eğirdir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Pınar KESİKTAŞ, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğüne bağlı olan Çevre Temizlik Birimi, Park ve Bahçe Birimi 20 kişilik personel ile birlikte katılarak Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Erhan SAVRAN, Destek Hizmetleri Müdürü Gamze GÖKSU çalışmalara destek verdi. Etkinlikte dikkat çeken doğal yaşam alanı olan mesirelik alanlar, insanlar tarafından doğaya atılmış çöpler ile kirletildiği, çöplerin gelişi güzel etrafa bırakıldığı, çöp konteynerlerine bırakılmadığı gözlendi. Doğayı temiz tutalım ki, temiz bulalım’ çevre temizliği etkinliği sonrasında ‘Sıfır Atık Parkı’na gelinerek ‘renkli dünyalar renkli düşler’ adına öğrenciler ile birlikte parkta bulunan kanaletlere doğal resimler ekleyerek farkındalık oluşturuldu.

  Bu yapılan etkinliklerden sonra Öğrenciler Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’e, Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı M. Erhan SAVRAN’a, Destek Hizmetleri Müdürü Gamze GÖKSU ve personeline, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Pınar KESİKTAŞ’a ve Personellerine teşekkür ettiler.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...