More

  ISPARTA VALİSİ AYDIN BARUŞ’TAN KANDİL MESAJI

  Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrif buyurduğu gece olan Mevlid Kandiline ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
  Cenab-ı Hak katından insanlık âlemine son peygamber olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) barışın, huzurun, hayır ve esenliğin yeryüzünde hakim olması için fani hayatı boyunca mücadele etmiş, güzel ahlakın, adalet ve faziletin eşsiz timsali olmuştur.
  Peygamber Efendimizin dünyayı şereflendirdiği Mevlid Kandili gecesini vesile kılarak dargınlıklardan ve küskünlüklerden uzak durmak, O’nun Kuran’ı Kerim’i rehber alan Sünnet-i Seniyyesine uygun hareket etmek üzere nefis muhasebesinde bulunmak bu mübarek gecenin feyz ve bereketinden azami şekilde faydalanmamıza imkân sağlayacaktır.
  Sevgili Peygamberimizin Yüce Yaratana olan imanı ve kulluğu hususundaki samimiyetini, üstün ahlakını, insanlar arasındaki muamelelerdeki adaletini, örnek alarak, aramızdaki sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine her zamankinden daha çok gayret göstermeliyiz.
  Mevlid Kandilinin, ülkemizin huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın hidayetine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, Isparta’lı hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni en kalbi hislerimle tebrik ediyorum.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...