More

  ISPARTA’DA ADLİ YIL AÇILIŞI NEDEN YAPILMADI

  Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı gerçekleştirildi. CHP Merkez İlçe Başkanı Birtan Özgün Takmaz, her yıl gerçekleşen adli yıl açışının bu yıl neden gerçekleştirmediği hakkında konuştu.

  ‘BU TÖREN GELENEK HALİNE GELMİŞTİR’

  Her yıl Isparta Adliye’sinde gerçekleşen adli yıl açılışının, bu yıl gerçekleşmemesinin sebebini bilmediğini söyleyen Takmaz;

  “Basın ve medyadan görüleceği üzere her yıl adli açılışı törenle adliyelerde yapılmaktadır. Fakat 2023-2024 yılı adli açılışı bu sene Isparta’da törenle yapılmamıştır. Neden yapılmadığıyla ilgili olarak bir bilgimiz maalesef yoktur. Sayın başsavcımızın adli yıl açılışını törenle yapmamasının gerekçesini merak ediyoruz. Çünkü 40 yılı aşkın bir süredir Isparta’da görev yapan meslek büyüklerimize bu durumu sorduğumuzda istisnasız her yıl adli yıl açılışının Isparta Adliye’sinin bahçesinde yapıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Adli yıl açılışı bir törendir ve bu tören de bir gelenek haline gelmiştir. Bu geleneğin bozulmasından dolayı hem şaşkınız hem de üzgünüz.” dedi.

  ‘UNUTMAYALIM Kİ GECİKEN ADALET, ADALET DEĞİLDİR’

  Yeni adli yılda hakim, savcı, avukat ve adli personele hayırlı olmasını dileyen Takmaz,

  “Unutmayalım ki geciken adalet, adalet değildir. Hukuk devleti gereklerine uygun, etkin ve kaliteli yargı hizmetiyle, herkesin hukuki güvenlik, barış ve huzur içinde yaşaması hepimizin nihai amacı olmalıdır. Buradan tayin ile Isparta iline gelmiş olan yeni başsavcımıza, hakim ve savcılarımıza, avukat meslektaşlarımıza ve adli personelimize de yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.” dedi.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...