More

  ISPARTA DEMİRYOLU AĞINI GENİŞLETİYOR

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bürokratları görüştü. Demiryolu ağının genişletilmesine yönelik yapılan ziyarette Isparta istediğini aldı.

  MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez, ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Başkan Yardımcısı Şakir Uygun ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Topaloğlu; Devlet Demiryolları Genel Müdürü Hasan Pezük’ü, Genel Müdür Yardımcısı Fikret Şinasi Kazancıoğlu ve Taşımacılık AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Çetin Altun’u ziyaret ederek vatandaşlarımızın daha etkin ve kaliteli bir hizmete kavuşabilmesi adına ilimizin demiryolu ulaşımında yapılacak olan yatırım projeleri ve taleplerini aktardılar.

  Söz konusu görüşmede TCDD Genel Müdür Yardımcısı Fikret Şinasi Kazancıoğlu, Isparta’dan İstanbul’a gidecek yolcularımız için Pamukkale Ekspresi seferlerinin Karakuyu bağlantılı olarak düzenleneceğini ve Isparta-Eskişehir hızlı tren yolcuları için ise Eskişehir hızlı tren bağlantılı seferler gerçekleştirileceğini ifade etti. Kazancıoğlu ayrıca İzmir’e ilave ikinci sefer sayısı koyulması için çalışmalara yer verileceğini söyledi.

  TCDD Taşımacılık AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Çetin Altun ile yapılan görüşmenin ardından ITSO Başkanı Metin Çelik, mobilya ve mermer ihracatçıları için Aliağa ve Alsancak Limanı’na gidecek mermer ve mobilya taşımacılığı konusunda yetkililerce çalışmaların yapılacağını ifade etti.

  ITSO Başkanı Çelik, desteklerinden dolayı MHP Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez’e, Devlet Demiryolları Genel Müdürü Hasan Pezük’e, Genel Müdür Yardımcısı Fikret Şinasi Kazancıoğlu’na ve TCDD Taşımacılık AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Çetin Altun’a teşekkür etti.

  1 Yorum

  1. Isparta güzel illerimizden biri ancak eğirdir Beyşehir arası yolun yapılması dileğimiz

  Yoruma kapalı.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...