More

  KREDİ KARTLARI İÇİN YENİ ÖNLEMLER YOLDA

  Enflasyonu önlemek için tüketimi kısmayı planlayan ekonomi yönetimi, hedefine vatandaşın kurtarıcısı olan kredi kartları harcamalarını yerleştirdi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı “2024 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı”, dün gece Resmi Gazete’de yayımlandı. Programda en dikkat çekici konulardan biri, enflasyonla mücadele için vatandaşın tüketimin, düşürmeye yönelik atılacak adımlar oldu.

  Programda kredi kartı ile alışveriş ve nakit çekimlerde taksit için sınırlama getirilmesinin sinyali verildi. Programda para politikası araçlarının enflasyonu düşürme amacıyla güçlü bir şekilde kullanılmaya devam edileceği, maliye ve gelirler politikalarının para politikasıyla koordineli olarak yürütüleceği belirtildi.

  Programa göre enflasyonu besleyen tüketim artışlarını önleyecek uygulamalar hayata geçirilecek, bu amaçla kredi kartıyla alışverişte ve nakit çekiminde taksit sayısı için ilave tedbirler alınacak.

  Programda kira ve konut fiyat artışlarının önüne geçmek için yeni uygulamanın devreye alınacağı ifade edildi. Büyüme, enflasyon ve işsizlik oranlarına ilişkin de beklentiler de programda yer aldı.

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...