More

  VATANDAŞLARIN ISPARTA BELEDİYESİ’NDEN ŞİKAYETİ VAR!

  Geçen gün can sıkıntısından “şikayetvar” adlı web sitesine girdim. Alışveriş yapıp mağdur olan vatandaşların yorumlarını okuyordum. Aklıma “neden Isparta Belediyesi’ne de bakmıyorum?” fikri geldi.

  Sitede Isparta Belediyesi’ne baktığım zaman gördüğüm en net şey “Belediye çoktan halk ile bağını kesmiş” oldu..

  Görüldüğü üzere toplam şikayet 329, yakın zamanda gerçekleşen şikayet 108dir. Yukarıdaki görselin üzücü noktası ise Isparta Belediyesi’nin sitede anlatılan şikayetlerin hiç birine dönüş yapmaması ve yerel yönetimi olduğu vatandaşları dinlemeye tenezzül bile etmeyişidir.

  Dünyaca ünlü markaların dahi şikayetvar adlı sitede yapılan şikayetlere yanıt verdiği ve işlem başlattığı görülürken Isparta Belediyesi’nin önemli şikayetleri kulak ardı etmesi Belediyenin kime hizmet etmesi gerektiğini unuttuğunu gösteriyor.

  GELELİM ŞİKAYETLERE….

  Bu şikayeti okuduğumda çağresizliği hissettim. Düşünsenize karşınızda biri oturuyor siz anlatıyorsunuz, anlatıyorsunuz ama o sadece uyuyor.. Vatandaş şikayet edebileceği tüm yolları denemiş, sonuç vermeyince en nihayetinde şikayetvar’a yazmış, 492 kişinin görmesini sağlamış ancak anlaşıldığı üzere Belediyenin dikkatini çekmeyi başaramamış.

  Sokak köpekleri şikayeti cidden çok fazla vardı sizlere sıkıntısını en iyi şekilde dile getiren bir vatandaşın şikayetini seçtim. Isparta’da ciddi manada sokak köpeklerinin saldırgan oluşu üzerine sıkıntı var. Sokak hayvanları doğal yaşamında yaşamaya devam etsin hiçbir sıkıntı yok ancak bazıları cidden çok saldırgan ve vatandaşların can güvenliğini riske atmaktadır.

  Sitede yer alıp da yukarıda belirtmediğim şikayetler; Otobüslerin kalabalık oluşu, Vatan Mahallesi Tabakhane kokusu, otobüs şoförlerinin vatandaşı azarlaması, kaldırımların ve yolların bakımsız oluşu vs.

  Görüleceği üzere şikayetler var ancak çözümler yok. Vatandaş sorunu çözülsün diye adrese kadar bildiriyor ancak belediye tepkilere rağmen çalışma gerçekleştirmiyor.

  Eğer ki şikayetvar’da yer alan şikayetlere bu zamana kadar sessiz kalınıp da Ocak ayından sonra çözüme kavuşturulmaya başlanırsa o zaman belediyenin sloganı ne olursa olsun “BELEDİYE İŞİ; GÖNÜL İŞİ DEĞİL, SEÇİM İŞİ” olarak okunacaktır.

   

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...