More

  METEOROLOJİ’DEN UYARI: SAĞANAK, YILDIRIM, SERİN HAVA

  Meteoroloji’nin tahminlerine göre bugün yurdun büyük kısmında sağanak yağış etkili olacak. Yağışla beraber hava sıcaklıkları hissedilir derecede değişim yaşayacak. Yağışlar yer yer hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı tahminlere göre sağanak yağış bugün Türkiye’nin büyük bölümünde etkili olacak. Yağışlı hava ve bulutlanmayla birlikte hava sıcaklıklarında da hissedilir farklar görülecek. İstanbul’da bugün en yüksek 19 derece olarak hissedilecek olan sıcaklık değerleri yarın yağışın etkisini yitirmesiyle 24 dereceye çıkacak.

  Yağışların yurt genelinde yer yer kuvvetini artırarak hafta sonu da devam etmesi bekleniyor. Yeni haftada ise yağışların yurdu terk edeceği öngörülüyor.

  BİRÇOK ŞEHİR İÇİN UYARI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun Kuzey ve Doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ( Artvin hariç), Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güney Doğu Anadolu (Kilis ve Gaziantep hariç) ile Erzurum ve Muş çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Yağışların Trakya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, İzmir ve Manisa çevreleri ile Aydın’ın kıyı kesimleri ve Muğla’nın batı kıyı ilçelerinin yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

  KAYNAK: SÖZCÜ

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...