More

  ARENA DAĞCILIK: SONBAHAR SANATTIR, DİĞERLERİ MEVSİM

  Mevsim itibariyle Isparta’da meşe ormanlarının yoğun olduğu bölgelerde doğa yürüyüşü yapan Arena Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü geçtiğimiz hafta sonu Isparta sınırları içinde bulunan, doğa sporları kulüpleri ve gezi gruplarının gözde mekanlarından biri olan Kasnak Meşesi Ormanları’nda doğa yürüyüş gerçekleştirdi. Kulüp başkanı Sinan Yılmaz rehberliğinde Davraz Kayak Merkezi Kulovası Yaylası’ndan başlayan doğa yürüyüşü Yürlük Dağı’nı aşarak eşsiz Anıt Sedir Ormanları görselleri eşliğinde Kasnak Meşesi ormanlarına geçiş yaptılar.

  Bu güzel rotaya, doğa yürüyüşlerini seven Isparta Valisi Aydın Baruş ve beraberinde Jandarma İl Komutanı, Milli Parklar Müdürü, Ziraat Odası Başkanı gibi kurum müdürleri de eşlik etti.

  Isparta’nın Eğirdir İlçesi, Yukarı Gökdere Köyü sınırları içerisinde bulunan Kasnak Meşesi Ormanları 1987 yılında tabiatı koruma alanı olarak ilan edilmişti. Alanı kaplayan Kasnak Meşesi Ormanı, 1300 hektar alanı kapsıyor.

  Sinan Yılmaz yaptığı açıklamada biyolojik çeşitlilik bakımından son derece zengin olan Kasnak Meşesi Tabiatı Koruma Alanı’nda yapılan akademik çalışmalara değinerek,

  “450’ye yakın bitki türü tespit edilmiş olup bunların 70’e yakını endemik bitkidir. Kasnak Meşesi Tabiatı koruma Alanı dünyada kasnak meşesi ağaçlarının oluşturduğu tek ormanlık alan olma özelliğini taşımaktadır.” dedi.

  Ayrıca Yılmaz,

  “Dünyada orman niteliğinde bir benzerinin daha olmadığı bu eşsiz mekanı koruyalım, kollayalım ve yaşatalım. Bu bize kalan bir mirastır, kıymetini bilelim.” mesajını verdi.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...