More

  ÇEVRE BAKANLIĞI’NDAN ISPARTA’YA 3 MİLYON TL ŞARTLI NAKDİ YARDIM

  Isparta Belediye Meclisi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan toplamda 3 milyon TL şartlı nakdi yardım konusu kabul edildi.

  Isparta Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantılarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan toplamda 3 milyon TL şartlı nakdi yardım konusu kabul edildi. Bu konuda Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırladığı iki ayrı rapor şu şekilde:

  Belediyemiz sınırları içinde oluşan ve ciddi boyutlara ulaşan çevre kirliliğinin giderilerek halk sağlığının korunması amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan ‘Çevre Kirliliğinin’ giderilmesi kapsamında 06.01.2023 tarih ve 10 sayılı meclis kararına ilave olarak hava kirliliğinin azaltılması/giderilmesi için 2 milyon Türk Lirası şartlı nakdi yardımın kabulü komisyonumuzca uygun bulunmuştur.

  Belediyemiz sınırları içinde oluşan ve ciddi boyutlara ulaşan çevre kirliliğinin giderilerek halk sağlığının korunması amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Türkiye Çevre Ajansı Başkanlığı tarafından Çevre Kirliliğinin giderilmesi kapsamında Sıfır Atık için 1 milyon Türk Lirası şartlı nakdi yardımın kabulü komisyonumuzca uygun bulunmuştur.

  Yapılan oylamada her iki komisyon raporu kabul edildi.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...