More

  GÜLFİDAN: KYK’DA İHMALLER GİDERİLMELİ!

  CHP Isparta Gençlik Kolları İl Başkanı Ramazan Onur Gülfidan, bugün yaptığı basın açıklamasında Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) sorunlarının ülkede artış gösterdiğini belirterek, özellikle Isparta’da öğrenci nüfusunun düşmesine sebep olan çeşitli sorunları dile getirdi. Gülfidan, öğrencilerin devlete güvenerek KYK yurtlarına gönderildiğini ancak devletin yeterli bakımı sağlayamadığını ifade etti.

  Öğrenci şehri olarak bilinen Isparta’da her geçen gün ortaya çıkan sorunların öğrenci sayısındaki düşüşle bağlantılı olduğunu vurgulayan Gülfidan, asansör faciası, yemekhanelerde çıkan hijyen sorunları, konfor eksikliği ve benzeri durumların öğrencilerin sağlıklı bir eğitim almasını olumsuz etkilediğini belirtti.

  Gülfidan, KYK yurtlarının denetlenmesi gerektiğini ancak bu denetimlerin sadece göz boyama amacı taşıdığını savunarak, geçen haftalarda Isparta’da yaşanan bir asansör arızası ve Bediüzzaman Kız KYK yurdunda meydana gelen zehirlenme olayına dikkat çekti. KYK yetkililerini sorunlara derhal müdahale etmeye ve çözüm üretmeye çağıran Gülfidan, öğrenci güvenliği konusundaki ihmallerin bir an önce giderilmesini istedi.

  Ayrıca, öğrenci arkadaşlarının daha sağlıklı bir ortamda eğitim almalarını talep eden Gülfidan, geleceğin teminatı olan gençlerin daha iyi şartlarda eğitim alıp mezun olmalarını istediklerini ifade etti. Gülfidan, öğrenci haklarına uygun, onurlu bir yaşam için mücadele edeceklerini ve öğrenci arkadaşlarının her zaman yanlarında olacaklarını belirtti.

  Açıklamanın sonunda, KYK yurtlarından gelen kötü haberlerle uyanmak istemediklerini vurgulayan Gülfidan, yetkilileri sorunlara çözüm bulmaya ve öğrenci güvenliğini sağlamaya çağırdı.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...