More

  ISPARTA’DA ASKIDA EKMEK GELENEĞİ YAŞATILIYOR

  Isparta’da Bağlar Mahallesinde faaliyet gösteren bir fırın, her gün ürettiği ekmeğin bir kısmını askıya bırakıyor. Günlük 30’dan fazla ekmek, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazır bekliyor. Fırının önündeki özel askıya bırakılan ekmekler, vatandaşların yardımlaşma duygusunu güçlendiriyor.

  Fırın esnafı, bu anlamlı uygulamanın bir yıldır devam ettiğini belirtirken, en dikkat çeken yanın ise kimin ne kadar ekmeği koyduğunu ya da kimin hangi ekmeği aldığını bilmemeleri. Bu durum, yardımlaşmanın ve dayanışmanın samimiyetini öne çıkarıyor, çünkü kimse kendi yardımının büyüklüğüyle övünmüyor.

  İhtiyaç sahipleri, fırının önündeki askıdaki ekmeklerden ihtiyaçları kadar alabiliyorlar. Herhangi bir kayıt tutulmadığı için gizlilik esasına dayanan bu uygulama, vatandaşların birbirine destek olma kültürünü güçlendiriyor.

  Bağlar Mahallesi sakinleri, bu güzel geleneği yaşatmaya kararlı bir şekilde sürdürüyor. Askıda Ekmek geleneği, hem ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmayı hem de mahallede birlik ve beraberliği pekiştirmeyi amaçlıyor.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...