More

  NEYİ BEKLİYORSUNUZ! ÖĞRENCİLERİN ÖLMESİNİ Mİ?

  İyi Parti Isparta İl Başkanı Dr. İbrahim TEKELİ,basın açıklamasında, KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurtlarındaki olumsuz şartlara ve skandallara dikkat çekti. Başkan TEKELİ, ülkedeki ekonomik durumu göz önüne alarak, KYK yurtlarının birçok aile için tek seçenek olduğunu belirtti. Ancak, özel yurtların veya yüksek kira fiyatlarına sahip evlerin ekonomik yükü altında ezilen ailelerin KYK yurtlarına mecbur kaldığını ifade etti.

  Başkan TEKELİ, yönetimlerin bu mecburiyetin farkında olmasına rağmen, KYK yurtlarında kötü beslenme koşulları, temiz olmayan kalabalık odalar ve güvenli olmayan asansör gibi sorunlara çözüm bulmadığını vurguladı. Sosyal devlet anlayışına göre, bu yurtların güvenli ve hijyenik bir ortama sahip olması gerektiğini belirten TEKELİ, ancak KYK yurtlarının bu özelliklerden mahrum olduğunu söyledi.

  Son zamanlarda birçok ilde yaşanan olumsuzlukların Isparta’ya da sıçradığını belirten TEKELİ, öğrencilere sunulan yemeklerde çıkan böceklerin ve pişmemiş tavukların basında yer aldığını hatırlattı. Ayrıca, Aydın-Efeler’deki Güzelhisar KYK kız öğrenci yurdundaki asansör faciasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş’ın acısı henüz taze iken, Isparta KYK yurdu da dahil olmak üzere 10 ayrı ilde benzer asansör facialarının eşiğinden dönüldüğü haberini aldıklarını ifade etti.

  TEKELİ, en son olarak 12.11.2023 tarihinde Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Bediüzzaman Said Nursi Yurdu’nda kalan öğrencilerin gıda zehirlenmesi yaşadığını ve 117 öğrencinin bu durumdan etkilendiğini belirtti. Bu olayların yaşandığı yurtlarda ülkenin geleceği olan gençlerin korunması gerektiğini vurgulayan TEKELİ, yetkililere çağrıda bulunarak, denetim zaafiyeti değil, baştan aşağı revize edilmesi gereken bir konu olduğunu ifade etti.

  Son olarak, KYK yurtlarında yaşanan sorunların ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini belirten Başkan TEKELİ, gençlerin hayatlarının ucuz olmaması gerektiğini ve yetkililerin acil önlemler alması gerektiğini söyledi. Ayrıca, KYK yurtlarında yaşanan sorunlara karşı duyarsız kalmamak ve gençlerin güvenliği için gereken özeni göstermek gerektiğini belirtti.

  Son Haberler

  ISPARTA HALKINA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KİMİ GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SORDUK

  Isparta halkına belediye başkanı olarak kimi görmek istediklerini sorduk. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=NcYZ5sTZxbE?si=Qy0LhT0xGBS0X1h5]

  ŞENOL’DAN ADALET VE HUKUK SİSTEMİNE TEPKİ

  CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, ülkemizi derinden sarsan adalet ve hukuk krizi ile...

  BURAK ÇULCU ZAFER PARTİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI OLDU

  Isparta'nın merkezinde 1995 yılında doğan Burak Çulcu, Zafer Partisi'nden Belediye Meclis üyeliği için aday...

  ISPARTA’DA ZİHİNSEL ENGELLİLER YARARINA KERMES DÜZENLENECEK

  Karınca Zihinsel Engelliler Derneği tarafından 1 Aralık 2023 Cuma günü Iyaş Park AVM’de  açılacak...