More

  TÜRKİYE’NİN İSVİÇRE’DEN ALTIN İTHALATINDA YENİDEN YÜKSELİŞ

  Türkiye’nin İsviçre’den altın ithalatı Ekim ayında 7,7 tona yükseldi. İsviçre’nin toplam altın ihracatı da Ekim’de 151,3 ton olarak kaydedildi.

  Bir süredir makro ihtiyati önlemlerin etkisiyle düşüş ivmesi gösteren altın ithalatında son veriler yeniden yükselişe işaret etti.

  İsviçre Federal Gümrük İdaresi’nin web sitesinde yer alan verilere göre, Türkiye’nin İsviçre’den yaptığı altın ithalatı Ekim’de 7,7 tona yükseldi. Böylelikle bir süredir Türkiye’nin bu ülkeden yaptığı altın ithalatında görülen düşüş ivmesi Ekim’de sonlanmış oldu.

  Verilere göre aynı dönemde İsviçre’nin toplam altın ihracatında da artış kaydedildi. Ülkenin toplam altın ihracatı özellikle Hindistan’ın yükselen talebi dolayısıyla Ekim ayında 151,3 tona yükseldi. Eylül’de ülkenin toplam altın ihracatı 99,1 ton olarak kaydedilmişti.

  Ekim ayında İsviçre 151,3 tonluk altın ihracatının 49,4 tonunu Hindistan’a gerçekleştirdi.

  Çin’e yapılan altın ihracatı ise yüzde 15 düşüşle 22,8 ton oldu. Hong Kong ise aynı dönemde 7,3 tonluk altın aldı.

  Altın talebinin bu dönemde güçlü olduğu bir diğer pazar ABD oldu. ABD’nin altın talebi ikiye katlanarak 1,2 tona yükseldi.

  İsviçre ekonomisinde altın ticareti Ekim döneminde açık verdi. Ülkenin altın ihracatı 151,3 ton olurken, altın ithalatı ise 231,1 tona yükseldi.

  KAYNAK: BLOOMBERG HT

  Son Haberler

  75 MİLYON YILLIK T-REX’İN MİDESİNDE İKİ YAVRU DİNOZOR FOSİLİ ÇIKTI

  Fosil, midesinde av maddeleri korunmuş olan ilk tiranozor iskeleti. Bilim insanları 5 ila 7 yaşlarında...

  ISPARTA32SPOR’A HAKEM TOKADI

  Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Isparta32spor deplasmanda Mehmet Küçük Durmuş...

  KEDİ SAHİBİ OLMAYLA ŞİZOFRENİ ARASINDA GİZEMLİ BİR BAĞLANTI BULUNDU

  Yeni bir araştırma, kedi sahibi olmanın şizofreniyle ilişkili bozukluklara yakalanma riskini iki katına çıkarabileceğini öne sürüyor. Avustralyalı...

  ANTİBİYOTİKTE TÜRKİYE DÜNYADA 3’ÜNCÜ SIRADA

  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre Türkiye, antibiyotiklerin basit hastalıklara karşı etkisiz kaldığı ülkeler arasında...